Jak prawidłowo używać środków do stylizacji włosów

Nasze włosy to w zasadzie morze możliwości, jakie się przed nami otwiera – to właśnie odpowiednio zadbane oraz wyjątkowo ciekawie upięte czy wystylizowane fryzury są jedną z naszych największych ozdób, które bardzo często są w stanie zastąpić nawet najdroższa biżuterię, o czym każda z nas niejednokrotnie mogła się przekonać.

Dzisiaj doskonale wiemy, w jaki sposób dbać o nasze włosy, jak odpowiednio je odżywiać, nawilżać czy pobudzać do szybszego wzrostu. W sklepach znajdziemy dzisiaj dziesiątki specjalistycznych preparatów do pielęgnacji, a w Internecie aż kipi od różnorodnych porad, z jakich zwykle naprawdę chętnie korzystamy, aby uzyskać odpowiedni, ciekawy efekt. To jednak nie wszystko, ponieważ dbanie oraz odpowiednia pielęgnacja i regularne przycinanie końcówek to jedno, a drugie to wybieranie jedynie odpowiednich produktów do ich stylizowania oraz ich prawidłowe stosowanie.

Jak się okazuje, każda z nas posiada w domu lakier do włosów, piankę do stylizacji czy żel do ich stroszenia. Ważne jednak, aby używać ich odpowiednio do funkcji, jakie mają spełniać w stosunku do naszych fryzur. Czas dowiedzieć się wszystkiego na temat odpowiedniego stosowania środków do stylizowania włosów.
Najważniejsze zasady korzystania ze środków do stylizacji włosów

Nigdy nie przesadzaj z ilością stosowanych preparatów, ponieważ nie tylko w takich wypadkach włosy będą obciążone, ale również będą sklejone i efekt, jaki chcieliśmy osiągnąć, z pewnością osiągnięty nie zostanie. Fryzura będzie zwyczajnie wyglądała nieświeżo.

Jak stosować piankę?

Piankę powinniśmy najpierw nałożyć na doń, a następnie namoczyć w niej grzebień, którym się czeszemy – następnie takim grzebieniem musimy przeczesać włosy, pasmo po paśmie. Trzeba pamiętać, aby pianka zawsze była nakładana na mokre włosy.

Na suche możemy nałożyć jedynie w wyjątkowych sytuacjach, kiedy naszym celem jest ich znaczne podniesienie do góry – wtedy trzeba również na szczotce je wysuszyć. Pianki również występują w różnych rodzajach, musimy wybrać taką, która będzie odpowiadała naszemu typowi włosów.

Jak właściwie nakładać na włosy żel?

Żel jest generalnie przeznaczony do stosowania przez osoby o krótkich włosach. Ten rodzaj kosmetyku nakładamy samymi palcami, ponieważ to właśnie za ich pomocą dowolnie układamy naszą fryzurę, następnie trzeba chwilę poczekać, aż kosmetyk wyschnie. W przypadku żelu musimy brać pod uwagę, że zostawia on na włosach rodzaj osadu, jeśli więc taki obrót sprawy nam nie odpowiada, zwyczajnie możemy zmienić kosmetyk na inny.

Jak prawidłowo używać środków do stylizacji włosów

Najczęściej możemy zauważyć używanie żelu do włosów przez panów, chcących nadać nieco czupurności swoim codziennym fryzurom. To samo robią zwykle panie o krótkich obcięciach, które dzięki żelowi wyglądają zadziorniej i ciekawiej.

Jak korzystać z lakieru do włosów?

Lakier do włosów jest w zasadzie najczęściej stosowanym kosmetykiem do stylizowania czy raczej utrwalania fryzury – jej końcowego efektu, aby zabezpieczyć go przed szybkim rozpadnięciem się. Im kunsztowniejsza fryzura, tym lepszego kosmetyku będzie wymagała. Lakieru używamy jedynie na suche włosy, nie można jednak pryskać na nie z bliska, gdyż z bliska lakier jedynie włosy skleja. Najlepszą odległością będzie 20-30 cm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here