Jak przynieść ulgę opalonej skórze

Długotrwałe przebywanie na silnym słońcu to zdecydowanie jedno z naszych ulubionych zajęć podczas letniego wypoczynku. Bardzo często zdarza nam się przed nastaniem sezonu letniego czytać porady oraz całe artykuły w poradnikach czy na bloga o odpowiednim przygotowaniu skóry na okres wakacji, a najczęściej jest tak, że poczuwszy pierwsze promienie słońca zwyczajnie rzucamy się do opalania, zapominając o wszystkich przeczytanych poradach.

Słońce bardzo często jest w stanie nas również „załatwić” na zagranicznych wczasach – wszędzie tam, gdzie słońce świeci mocniej, ponieważ znajduje się pod innym kątem i pod innym kątem pada na nasze wystawione na nie ciała.

Przypadki nieodpowiedniego zadbania i zabezpieczenia skóry mogą być bolesne, a już z pewnością nieprzyjemne w skutkach. Jeśli nie posiadamy przy sobie odpowiednich kosmetyków, które zadbają o jakikolwiek komfort oraz dadzą ulgę naszej spalonej skórze, poradzisz sobie doskonale bez nich. Wystarczy przeczytać nasze porady, aby się przekonać, jak to zrobić.

Nabiał

Nie od dzisiaj wiadomo, że różnorodne specyfiki na bazie mleka ściągą z ciała gorączkę wywołaną nadmierną ekspozycją na słońce. Doskonale sprawdzi się samo mleko, ale również kefir, maślanka czy serwatka lub śmietana.

Nabiał musimy potraktować jako rodzaj kompresu, który możemy zastosować na skórę pleców, twarzy oraz dekoltu.

Jak przynieść ulgę opalonej skórze

Przy ich przygotowaniu trzeba jednak pamiętać o dostosowaniu temperatury – okład musi być chłodny, ale nie lodowaty, ponieważ możemy doznać niebezpiecznego szoku termicznego, wywołanego różnicą temperatur.

Maseczka z warzyw

Jeśli mamy pod ręką takie warzywa, jak surowe ziemniaki, dynię, zielone ogórki albo marchew, możemy przygotować z nich kojąca maseczkę poprzez obranie ich, pokrojenie oraz zmiksowanie albo starcie na tarce o najmniejszych możliwych oczkach. Maseczkę możemy z powodzeniem zastosować w najbardziej obolałych miejscach.

Maseczka z owoców

Analogicznie do poprzedniego sposobu, również z owoców jesteśmy w stanie przygotować kojącą maseczkę, którą nałożymy na spieczone słońcem części naszego ciała. W tym przypadku zastosujemy owoce w postaci moreli, mirabelek, gruszek oraz jabłek.

Owoce musimy wydrylować oraz pozbawić gniazd nasiennych, obrać ze skóry, a następnie zmiksować. Jeśli powstała mikstura jest zbyt gęsta, możemy dodać do niej kilka kropel oliwy – to powinno ją rozcieńczyć.

Kwiaty

Na poparzone słońcem miejsca na ciele możemy również zastosować okłady z kwiatów. Do zrobienia okładów będziemy potrzebować kwiatów malwy, a dokładnie płatków z 10 do 15 kwiatów. Rośliny musimy zalać półtorej szklanki wody, a następnie trzeba to wszystko podgrzewać jakieś dwadzieścia minut. Trzeba jednak pilnować, aby napar się nie zagotował. Po ugotowaniu musimy całość odstawić na jakieś 10 godzin.

Dopiero po tym czasie przecedzamy wywar, namaczamy gaziki albo samą gazę i przykładamy do newralgicznych miejsc na ciele. Podobnie zadziała okład zrobiony z siemienia, do którego przygotowania będziemy potrzebować pół szklanki siemienia oraz czterech szklanek wody. Całość gotujemy dwadzieścia minut, studzimy i gotowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here