Jak sprawić, by buty nie śmierdziały

Nieprzyjemny zapach z butów, który się z nich wydobywa nie tyko po dłuższym w nich chodzeniu, to zdecydowanie jeden z większych problemów, z jakim boryka się dzisiaj większość z nas. Dla wszystkich z kolei jest to na tyle wstydliwy problem, że przeszkadza nieraz nawet w normalnym, codziennym funkcjonowaniu – nie chodzimy do znajomych, ponieważ musie byśmy zdjąć u nich buty, wchodząc do domu czy mieszkania, chodzimy wciąż w jednych i tych samych butach, ponieważ przymierzanie jakichkolwiek butów w sklepach obuwniczych jest dla nas zwyczajnie bardzo krępujące.

Nie robimy z tym często nic, ponieważ nasz wstyd jest silniejszy niż wszystko inne. Koniecznie jednak trzeba coś z tym faktem robić, ponieważ brzydki zapach z pewnością sam nie zniknie, a sytuacja będzie się jedynie pogarszała, jeśli nie będzie z tym nic zrobione. Mamy w zanadrzu jeden sprawdzony sposób na to, by zniwelować brzydki zapach, jaki jest wydzielany z naszych butów. Oto on.

Przedłuż życie swoim butom

Ten sposób jest stary oraz doskonale sprawdza się jako metoda przedłużająca z automatu żywotność naszych butów. Szczególnie więc przyda się ona w stosunku do naszych ulubionych butów, bez których nie wyobrażamy sobie życia.

Jeśli się dobrze przypatrzymy, możemy w sklepach obuwniczych zauważyć, że wiele z nich jest wypychana właśnie za pomocą papieru. Jest to najstarsza i najskuteczniejsza metoda radzenia sobie zapachem wydobywającym się z nich. Gazeta ma właściwości wchłaniające brzydkie zapachy, pozostawiając w butach ich naturalną woń nowości.

Pozbądź się brzydkiego zapachu

Wystarczy, że weźmiesz pierwszą lepszą gazetę i wypchasz nią dokładnie swoje buty. Musisz jedynie zadbać o to, aby gazeta była dokładnie rozmieszczona na całej powierzchni butów.

Jak sprawić, by buty nie śmierdziały

Gazeta powinna się w nich znajdować przez cały czas, kiedy w nich nie chodzisz. Najlepiej wkładać ją dobudów od razu po wejściu do domu i ściągnięciu ich z nóg. Musisz również koniecznie pamiętać, aby gazeta zawsze była sucha. Jeśli wpakujesz dobudów zawilgocony papier, efekt będzie dokładnie odwrotny do zamierzonego, a tego właśnie staramy się uniknąć.

Sposób z sodą

Jeśli chcesz się pozbyć brzydkiego zapachu, możesz również wykorzystać do tego celu sodę oczyszczoną, którą wsypujesz do buta w niewielkiej ilości przed włożeniem go na nogę – nie możesz mieć jednak w takich chwilach bosych stóp. Jeśli taki sposób ci nie odpowiada, możesz również sodę pozostawić w butach bez ich noszenia na kilkanaście godzin – efekt będzie identyczny. Świetnie sprawdza się również cytryna pokrojona w plasterki i umieszczona na dobę w butach –zdąży wyschnąć w nich, zapewniając świeży i przyjemny, cytrusowy zapach.

Możesz również wypróbować dostępne na przykład w marketach czy drogeriach specjalne odświeżacze do obuwia, które dodatkowo wyeliminują przyczynę brzydkiego zapachu, a więc wszelkiego rodzaju bakterie. Sposobów tak naprawdę jest kilka, możesz je dopasować albo do okoliczności lub wykorzystywać naprzemiennie – raz tej, raz znów innej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here