Jak szybko nauczyć się chodzić w szpilkach

Chodzenie w szpilkach to umiejętność, której pragną nauczyć się wszystkie kobiety, ponieważ to właśnie eleganckie bity na wysokich obcasach dodają sylwetce smukłości, a całej stylizacji uroku oraz niesamowitego seksapilu. Jeśli właśnie zamierzasz kupić pierwsze w swoim życiu szpilki, koniecznie przeczytaj nasze porady, aby ich noszenie było wygodne oraz bezpieczne.

Najważniejszy jest odpowiedni dobór obuwia

W pierwszej kolejności musisz zadbać o to, aby wysokość szpilki była dopasowana nie tylko do twojego indywidualnego wzrostu, ale również do tęgości stopy. Najlepsze na początek będą stabilne obcasy, dzięki którym nie będziesz się chwiać, stawiając kroki. Ważne jest również, aby od samego początku nie zaczynać z bardzo wysokim obcasem – lepiej sprawdzi się średniej wysokości obcas, na których nauczysz się niełatwej sztuki chodzenia.

Warto sprawdzić dokładnie, jak buty są wyprofilowane, ponieważ w innym przypadku stopa będzie się zwyczajnie mocno męczyć podczas chodzenia – nawet po niedługiej chwili.

Najwygodniejsze modele mają fabrycznie dodawaną tak zwaną pelotkę, czyli miniaturową poduszeczkę, montowaną między śródstopiem a palcami. Musisz sprawdzić, czy bity są dobrze wykonane oraz czy nie posiadają w środku żadnych ostrych kantów czy zadziorów, które mogą obedrzeć stopę. Jeśli nie jesteś pewna co do komfortu, kup sobie dodatkowo na przykład silikonową wkładkę, która załatwi sprawę.

Jak szybko nauczyć się chodzić w szpilkach

Lepiej również wybrać nieco ciaśniejsze buty niż za luźne, ponieważ za duże będą z pewnością spadały z nóg, a ciaśniejsze podczas chodzenia nieco się „rozchodzą”.

Ważna jest odpowiednia postawa

Odpowiednia postawa w noszeniu wysokich obcasów jest bardzo ważna. Na początku stań prosto w nowych butach w lekkim rozkroku, głowa musi być wyciągnięta do góry, ramiona muszą być ściągnięte do tyłu. Pamiętaj, żeby się przy tym nie garbić.

Pamiętaj również, żeby wciągnąć brzuch i zawsze patrz na wprost, a nie pod nogi, ani na buty. Musisz podczas stawiania kroków zachować równowagę i starać się nie chwiać zanadto w przód ani w tył.

Wybierz miejsce do trenowania

Swoje pierwsze kroki na wysokich obcasach powinnaś stawiać we własnym mieszkaniu – najlepiej również, aby to był dywan, ale o krótkim włosiu. Staraj się stawiając kroki nie tłukąc w dywan, nie uginaj zanadto kolan, tylko je prostuj. Nogi muszą być stawiane obok siebie, blisko, nie stawiaj również ani za dużych, ani zbyt drobnych i szybkich kroków, ponieważ będziesz wyglądała zwyczajnie śmiesznie.

Najważniejszy jest trening

Pierwszy raz zawsze i w każdej dziedzinie jest najtrudniejszy, ale nie musisz się martwić – im częściej i im dłużej będziesz chodzić na obcasach, tym zgrabniej oraz szybciej będziesz się na nich poruszać.

Z czasem staraj się chodzić z niewielkim obciążeniem, na przykład z małą torebką, warto również chodzić po różnego rodzaju podłożach, ponieważ to zapewni ci pełen komfort poruszania się i zapewni psychiczne bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Jeśli nie czujesz się komfortowo, noś ze sobą w torebce baleriny na zmianę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here