Jak stosować odżywkę do brwi i rzęs

Oprawa naszych oczu to jeden z najważniejszych elementów naszej twarzy, na które zwracamy szczególną uwagę, ponieważ stanowią podstawę do stworzenia idealnego makijażu.

Często nasz makijaż nie należy do naszych najlepszych i mocnych stron, ponieważ nasze rzęsy oraz brwi są na przykład przerzedzone i często wypadają? Nie radzisz sobie z nimi i nie do końca wiesz, jakie znaleźć na to lekarstwo? Są dobre sposoby na to, aby zarówno brwi, jak i rzęsy były gęstsze i wyglądały znakomicie. Konieczne jest jednak stosowanie właściwej odżywki.

Poniżej przedstawiamy kilka porad, w jaki sposób nakładać tego typu produkty, aby były jak najskuteczniejsze i szybko przyniosły pożądane rezultaty.

Zacznij od odżywki

Aby zacząć całą kurację, w pierwszej kolejności musisz kupić odpowiedni specyfik – świetnie sprawdzą się ampułki z kreatyną, które możesz kupić szczególnie w aptekach, ale zdarzają się także w niektórych drogeriach kosmetycznych oraz głównie na stronie Allegro. Występują najczęściej w formie przypominającej małe, niebieskie rybki. Możemy kupić je zarówno na sztuki, dostępne są jednak cale opakowania, a w nich znajdziemy ich aż 48.

Jeśli chcemy dobrać się do ampułki, musimy wykonać gest imitujący odrywanie czy ukręcanie ogonka naszej „rybki”. Trzeba jednak robić to ostrożnie, ponieważ jeśli zbyt mocno ściśniemy ampułkę, jej zawartość wypłynie na zewnątrz. Płynem, na który przy otwieraniu ampułek musimy uważać, jest właśnie keratyna, której będziemy potrzebować.

Przygotowanie do nakładania

Zawartość naszej ampułki – kropelkę keratyny – wylewamy na przyrząd, za pomocą którego będziemy ją rozprowadzać po skórze, może to być patyczek, kawałek gąbeczki albo cokolwiek innego, co będzie się nadawało do tego zadania.

Równie dobrze sprawdzi się w tym przypadku nasz własny palec, z którego także możemy podczas zabiegu korzystać.

Rozprowadzanie odżywki

Nasz specyfik możemy rozprowadzić dokładnie jedynie do dogłębnie oczyszczonej z makijażu twarzy w miejscach, w których naturalnie rosną włoski, a więc na brwiach oraz rzęsach. Trzeba to zrobić dokładnie, odżywka powinna również nieco „wyjechać” poza granicę naszych włosków. Nic się nie stanie, jeśli odżywka znajdzie się w miejscach, w których włoski nie rosną.

Jak stosować odżywkę do brwi i rzęs

Nałożoną odżywkę najlepiej pozostawić na brwiach oraz rzęsach na całą noc. Rano wystarczy dokładnie zmyć ją za pomocą wody z mydłem. Im dłużej odżywka będzie się znajdowała na naszej buzi, tym więcej dobroczynnych substancji, które są w niej zawarte, będą miały szansę przedostać się do naszej skóry.

Czynności związane z nakładaniem odżywki powinniśmy powtarzać tak często, jak tylko czujemy potrzebę i jaki efekt chcemy osiągnąć – może to być każdego wieczora, można to robić raz na tydzień czy jeszcze inaczej.

Pozostałości

To, co zostanie nam na palcach, spokojnie możemy wetrzeć w płytkę paznokci – keratyna świetnie sprawdza się również w przypadku paznokci oraz włosów. Możemy także zmieszać ją na przykład ze stosowanym szamponem i wykorzystywać w takiej formie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here