Jak wykonać laminowanie włosów

Nasze włosy są dla nas bardzo ważne nie tylko ze względu na to, że za ich pomocą jesteśmy w stanie wykonać masę ciekawych i inspirujących stylizacji, ale przede wszystkim dlatego, że są naszą dumą i wizytówką – w takim samym stopniu, co paznokcie. Uwielbiamy być doskonale przygotowane do każdego zadania codziennie, uwielbiamy również wyglądać zjawiskowo i nie powinno to absolutnie nikogo dziwić.

Nie zawsze jednak nasze włosy są w tak doskonałej kondycji, w jakiej chciałybyśmy je widzieć zawsze. Wiele ma z tym wspólnego nasza codzienność oraz notoryczny brak czasu na zajęcie się nimi w sposób profesjonalny. Codzienne suszenie gorącym powietrzem, pochodzącym z suszarki bez jonizatora, prostowanie ich, kręcenie, farbowanie czy częste szczotkowanie, brak podcinania oraz wystawianie ich na mocne słońce to główne powody, dla których kondycja naszych włosów nieco leży.

Są jednak sprawdzone nietrudne metody radzenia sobie z tym zagadnieniem, nawet w domowych warunkach. Jednym z najpopularniejszych sposobów w ostatnim czasie jest tak zwane laminowanie włosów, czyli dostarczanie im niezbędnego białka, dzięki któremu na naszych włosach tworzy się ochronna warstwa, wygładzająca go i chroniąca przed codziennymi, szkodliwymi czynnikami.

Taką ochronę jesteśmy w stanie przygotować w warunkach domowych, wykorzystując do tego jedynie żelatynę. Poniżej przedstawiamy sposób na to, jak to zrobić.

Przygotowanie do prostego zabiegu

Pierwszym krokiem do zrobienia tego prostego zabiegu będzie najnormalniejsze na świecie umycie włosów, tak, jak to robisz każdego dnia. Następnie musisz przygotować specjalną maseczkę, za pomocą której nadasz gładkości oraz zapewnisz ochronę swoim włosom. W niewielkiej miseczce przygotuj zaledwie jedną łyżkę żelatyny, a następnie zalej ją trzema łyżkami ciepłej wody. Ważne, aby woda była faktycznie ciepła, ale nie gorąca, ponieważ w innym przypadku powstaną grudki.

Jak wykonać laminowanie włosów

Składniki wymieszaj ze sobą i dodaj na samym końcu odżywkę, którą stosujesz. Kiedy już wszystko ze sobą dokładnie wymieszasz, nakładaj maskę na włosy – koniecznie rób to pasmami. Po skończeniu najlepiej założyć foliową torebkę na włosy, warto również na samym końcu głowę zawinąć w ręcznik. Maseczkę pozostaw na włosach przez 40 minut.

Czekaj na rezultaty

Po odczekaniu dzielnie czterdziestu minut włosy dokładnie spłucz za pomocą letniej wody. Możesz je później bez obaw wysuszyć suszarką, ułożyć w ulubioną fryzurę i cieszyć się doskonałą fryzurą oraz przyjemnymi w dotyku i dobrze układającymi się włosami. Prawda, że proste?

Właśnie tego typu sposoby radzenia sobie ze słabymi włosami lubimy najbardziej – proste, sprawdzone, tanie i możliwe do wykonania we własnym domu. Nie musimy wciąż biegać do fryzjera na drogie zabiegi pielęgnacyjne dla naszych włosów, ponieważ możemy zadbać o nie zupełnie samodzielnie. Co lepsze, takie zabiegi pielęgnacyjne możesz wykonywać dowolną ilość razy, w dowolnie wybranym przez ciebie momencie. Zawsze, kiedy tylko masz czas lub potrzebę zadbania o włosy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here