Jak w prosty sposób poczuć świąteczną atmosferę?

0
305

Pogoda za oknem nie napawa optymizmem – krótkie dni, niskie temperatury i wszechobecny deszcz sprawiają, że trudno nam zmotywować się do wyjścia z domu. Na szczęście wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia, których atmosferę możemy poczuć w bardzo prosty sposób. Jak dokładnie? Wykorzystując różnego rodzaju świeczki świąteczne, które powinny pojawić się w naszych domach (i nie tylko) już na początku grudnia.

Jakie świeczki warto wybrać?

Obecnie mamy do wyboru całą gamę różnorodnych świeczek świątecznych, które pięknie się prezentują w każdym pomieszczeniu. Niemniej jednak, jeśli chcemy poczuć prawdziwą atmosferę świąt, warto wybrać modele z motywami reniferów bądź innymi, jednoznacznie kojarzącymi się z Bożym Narodzeniem. Możemy również zdecydować się na długie, bardzo eleganckie świeczki świąteczne. Te najchętniej wybieramy do wigilijnej kolacji, jednak nie ma przeciwwskazań, aby pojawiły się w naszym mieszkaniu znacznie wcześniej. Długie świeczki polecane są zwłaszcza osobom, które preferują styl glamour. Ciekawą alternatywą będą też świeczki świąteczne w typowych, bożonarodzeniowych kolorach – czerwonym, zielonym czy granatowym.

Jak wykorzystać świeczki do stworzenia ciekawej ozdoby?

Świeczkę świąteczną możemy ustawić na podkładce bądź w specjalnym wazonie – sama w sobie stanowi ona ciekawą dekorację salonu. Jeśli jednak mamy ochotę na nieco większe eksperymenty twórcze, warto sięgnąć po różnego rodzaju mini bombki, szyszki czy gałązki choinki. Stworzymy z nich piękną kompozycję na podstawce bądź w dedykowanym naczyniu. Ciekawym rozwiązaniem jest oprószenie szyszek sztucznym śniegiem – posiłkują się nim zwłaszcza ci, którym bardzo brakuje tego naturalnego. Przygotowana w ten sposób dekoracja może stanąć w naszym salonie, lecz jeśli odpowiednio ją opakujemy, to stanie się ona pięknym prezentem gwiazdkowym dla bliskiej osoby.

Świeczki świąteczne nie tylko do domu

Wykorzystanie świeczek świątecznych nie ogranicza się do stworzenia domowych dekoracji. Wręcz przeciwnie – warto sięgnąć po nie także w przypadku, gdy prowadzimy punkt usługowy, sklep lub biuro. W takich miejscach klienci i pracownicy bardzo chcieliby poczuć świąteczną atmosferę, i to już na początku grudnia. Nie czekajmy więc do pierwszej gwiazdki – już teraz zaplanujmy dekorację pomieszczeń gospodarczych, w których główną rolę powinny odgrywać świeczki świąteczne. Pozwolą one przyciągnąć większą liczbę klientów, a dodatkowo sprawią, że codzienna praca będzie znacznie przyjemniejsza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here