Piekarnik jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdej kuchni. I chociaż nie jest może wykorzystywany tak często, jak płyta grzewcza, to jednak staramy się zawsze wybrać model, który nie tylko będzie służył nam przez długie lata, ale przede wszystkim przygotowywał pieczone potrawy najlepszej jakości. Podpowiadamy zatem, na co zwrócić uwagę, by cieszyć się kuchennym sprzętem zgodnie z naszymi potrzebami.

  1. Rodzaj  – piekarnik pod zabudowę czy zintegrowany z kuchenką?

Najczęściej wybierany piekarnik to ten, który jest w pełni zintegrowany z płytą grzewczą. Oznacza to, że jego umiejscowienie będzie zawsze pod płytą, a sterowanie przebiega z poziomu płyty bądź piekarnika. W tym przypadku warto dokładnie przemyśleć tzw. ciąg roboczy w kuchni. Wybrać można również piekarnik pod zabudowę, który można zamontować w dowolnym miejscu w pomieszczeniu kuchennym. Taka opcja daje szansę idealnego rozmieszczenia wszystkich sprzętów kuchennych.

Do wyboru mamy piekarnik elektryczny, taki jak Samsung Dual Cook Flex. Dodajmy do tego, że piekarniki elektryczne są obecnie najbezpieczniejsze i w nowym budownictwie praktycznie tylko takie stosowane. Na rynku dostępne są również piekarniki gazowe, które spotyka się jeszcze w domach jednorodzinnych, parowe oraz parowo gazowe.

  1. Opcje piekarnika

To chyba priorytet dla większości tych, którzy zastanawiają się, jaki piekarnik pod zabudowę wybrać. Właśnie funkcje sprzętu kuchennego pozwalają nam osiągnąć zamierzony efekt kulinarny przy maksymalnym komforcie naszej ingerencji w gotowanie. W tym przypadku pieczenie musi być możliwe w co najmniej kilku opcjach. Różne temperatury pieczenia, funkcja grill, termoobieg to już standard.

Dzisiaj zależy nam też na pieczeniu kilku dań jednocześnie albo możliwości sprawdzania stanu potrawy jeszcze podczas pieczenia. Z całą pewnością przydaje się wtedy Samsung Dual Cook Flex, który posiada dwie komory pieczenia. Dzięki temu jednocześnie można piec rybę i ciasto, nie obawiając się przenikania zapachów.

  1. Nowoczesna technologia, w tym Samsung Dual Cook Flex

Piekarnik to spora inwestycja, warto więc postawić na najnowocześniejszą technologię, która będzie służyć przez długie lata. Przykładem może być piekarnik Dual Cook Flex, który pozwala piec w dwóch niezależnych przestrzeniach. Ale to nie wszystko. Warto stawiać też na energooszczędność. Ten sprzęt zapobiega utracie temperatury pieczenia, wykazuje pojemne komory, w której zmieści się spora ilość jedzenia. Ciekawą opcją jest też pyroliza do automatycznego czyszczenia.

  1. Wygląd wizualny

Kuchnia ma być nie tylko funkcjonalna, ale też estetyczna i po prostu ładna. Nierzadko jest sercem naszego domu, w tym pomieszczeniu spędzamy przecież najwięcej czasu. Warto, by sprzęt kuchenny pasował do pozostałego wyposażenia i był zgodny z naszym gustem.

Dzisiaj najczęściej stawia się na styl nowoczesny, szczególnie w kuchni, w której wykorzystuje się innowacyjne technologie. Tutaj znowu świetnym przykładem jest piekarnik Dual Cook Flex, który zachwyca designem. Ma niezwykle elegancki wygląd. Panel sterowania LED jest podświetlony na niebiesko a jego obudowa jest w kolorze czarnego szkła. Taki sprzęt pasuje do każdej stylizacji.

  1. Cena

Piekarnik nie kosztuje mało, ale to nie cena powinna mieć znaczenie. Niska będzie świadczyć o kiepskiej jakości i mniejszej liczbie dostępnych funkcji. To wydatek na lata, więc warto zainwestować w dobry energooszczędny sprzęt, jakim jest piekarnik Dual Cook Flex z klasa energetyczną A+. Dzięki temu, że najnowszy piekarnik Samsung można podzielić na dwie części i piec tylko w jednej z nich, będziemy w stanie zaoszczędzić energię i obniżyć domowe rachunki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here