Kobiety, które poprawiły wygląd swoich piersi, poddając się zabiegowi wszczepienia implantów, w większości przypadków nie mają powodów do obaw. Jeśli tylko zdecydowałaś się na profesjonalną klinikę i implanty z dożywotnią gwarancją, to z pewnością nie musisz się martwić, bo rzadko zdarzają się sytuacje, w których z implantami dzieje się coś niedobrego i należy szybko interweniować. Jak jednak takie sytuacje rozpoznać?

Powiększanie piersi za pomocą implantów – w pełni bezpieczne?

Implanty piersi umożliwiają trwałą poprawę wyglądu biustu. Dzięki nim kobieta może wreszcie spełnić swoje marzenia o idealnych i kształtnych piersiach. Zabieg ten stosowany jest również u kobiet, które przeszły zabiegi onkologiczne bądź urazy i również wtedy wpływa on pozytywnie na samopoczucie oraz samoocenę kobiety. Niezależnie od wybranej metody, warto podkreślić, że powiększanie piersi implantami jest operacją inwazyjną, dlatego też warto zastanowić się nad wyborem profesjonalnej kliniki, która daje dożywotnią gwarancję na implanty. Przed zabiegiem należy wypytać konkretnie o jakość i trwałość stosowanych w danej klinice implantów – najlepiej korzystać z tych, które posiadają certyfikat FDA.

Operacja powiększenia piersi a pęknięty implant – co wtedy?

Jeśli u kobiety pojawia się obrzęk i ból piersi, należy zgłosić się do specjalisty. Objawy te występują w przypadkach, gdy doszło do pęknięcia implantu, np. w wyniku urazu. W nowoczesnych implantach zawarty w nich silikon nie wylewa się, pozostaje na miejscu, jednak bez względu na to konieczna jest wizyta u specjalisty i ponowna operacja. Naruszenie struktur protezy może mieć groźne konsekwencje, dlatego też niezbędny jest natychmiastowy zabieg.

Implanty piersi – inne sytuacje wymagające interwencji

Sytuacją, która również wymaga interwencji, jest powstanie torebki włóknistej wokół implantu, która wywiera nacisk na protezę i deformuje pierś. Biust jest wtedy twardy i często boli, dlatego też podczas zabiegu torebka jest nacinana, a implant umieszcza się w powstałej kieszonce. Należy jednak podkreślić, że taka sytuacja jest niezwykle rzadka – mówi specjalista z Kliniki Chęciński z Warszawy.

Inna rzadka sytuacja, która wymaga interwencji specjalisty, to również stan, w którym implant widoczny jest przez skórę pacjentki. Oznacza to, że został źle dobrany, przez co biust wygląda sztucznie. Interwencji wymagają również wszelkie zmiany w wyglądzie m.in. guzki, uwypuklenia, nierówności, pofałdowanie, zmiana w kolorze skóry, zaczerwienienie, obrzęk oraz wszelkie wydzieliny z sutków. Tego typu objawy muszą być niezwłocznie skonsultowane ze specjalistą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here