Zegarek to nie tylko praktyczne urządzenie wskazujące aktualny czas. To również symbol statusu społecznego (trzeba być „kimś”, żeby pozwolić sobie na porządny zegarek), a nade wszystko dopełnienie stylizacji. Wybierając odpowiedni czasomierz, warto więc zwrócić uwagę na kilka czynników, które wpłyną na wygodę oraz jakość użytkowania.

Markowe znaczy lepsze?

Istnieje przekonanie, że zegarek z logo znanej i poważanej marki to najlepszy wybór. Bierzemy tu pod uwagę jakość wykonania, dostęp do serwisu oraz łatwość ewentualnej sprzedaży. Na nic jednak się nie zda reprezentacyjna firma, jeśli model… zwyczajnie nie przypadnie nam do gustu. Dlatego przed zakupem dobrze jest rozejrzeć się po rynku i sprawdzić również zegarki mniej renomowanych producentów. Może się bowiem okazać, że w oko wpadnie nam czasomierz tańszy, lecz z tak samo dobrych jakościowo materiałów oraz o wymarzonym designie.

Rodzaj szkiełka

Każdy z nas, kto posiadał choć jeden zegarek, wie, jak łatwo na szkiełku powstają rysy. Aby tego uniknąć, warto wybrać szkło szafirowe, które jest twardsze. Niestety, łatwiej je uszkodzić przez uderzenie – tutaj lepszym rozwiązaniem będzie szkło z pleksi. Ważna jest również powłoka antyrefleksyjna. Zazwyczaj nakłada się ją z obu stron szkła, co zmniejsza odporność na zarysowania. Producenci często stosują ją więc tylko po wewnętrznej stronie, co zmniejsza odbijanie światła oraz ryzyko uszkodzenia szybki.

Koperta, czyli oprawa

Ten punkt zachęca nas do spojrzenia na markę zegarka. Najbardziej renomowane firmy wykonują bowiem koperty ze stopu trwałych metali, takich jak złoto czy platyna. Jeśli nie możemy sobie pozwolić na drogi model, warto wybrać kopertę stalową i dokładnie dowiedzieć się, jaką powłoką został pokryty. Pozwoli nam to zyskać wyobrażenie o trwałości materiału i unikniemy sytuacji, w której kiepskiej jakości złocenie zacznie odpadać po niedługim czasie użytkowania.

Pasek czy bransoleta?

Wybór zależy od naszych predyspozycji estetycznych, stylu ubierania, stanowiska itp. Warto wiedzieć, że do stroju formalnego najlepiej nadaje się pasek – zwykle skórzany. Jest trwały, elegancki i zapewnia komfort użytkowania zegarka. Natomiast jeśli na co dzień nosimy luźne lub sportowe ubrania, dobrym wyborem będzie bransoleta. Zwróćmy uwagę także na zapięcie – klasyczna klamra będzie idealna do czasomierzy formalnych, zapięcie motylkowe do sportowych.

Polecamy również: pomysły na prezent dla męża

Aby czas biegł prawidłowo

Ostatnim i jednocześnie najważniejszym aspektem jest mechanizm zegarka. Mamy do wyboru dwa: kwarcowy oraz mechaniczny. Pierwszy jest używany najczęściej w zegarkach elektronicznych i zapewnia dużą dokładność w odmierzaniu czasu, a także cechuje się mniejszą awaryjnością. Natomiast czasomierze mechaniczne są uważane obecnie za produkt niespotykany i przez to luksusowy. Mimo ich podatności na uszkodzenia ciągle cieszą się sporym zainteresowaniem.

Dziś, kiedy większość z nas godzinę sprawdza na telefonie komórkowym, potrzeba posiadania zegarka na rękę nieco osłabła. Nadal jest jednak ekskluzywnym gadżetem, który podnosi prestiż oraz zapewnia wygodę użytkownikowi. I chociaż precyzją nie może równać się z elektronicznymi aplikacjami, długo nie zniknie z rynku – jest bowiem uosobieniem elegancji.

Źródło: Pozyczkomat.pl – pożyczki online

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here