Zaufanie to podstawa w kontaktach handlowych. Nie można sobie wyobrazić sytuacji, w której powierzamy swoje pieniądze osobie, która nie jest godna jakiegokolwiek zaufania. Jeśli więc znajdziemy odpowiedni sklep (internetowy), bardzo często do niego wracamy. Co decyduje o tym, że dany sklep (np z damską odzieżą) jest sprawdzony i godny zaufania?

Dostępność towarów

Pierwszym atutem który sprawia, że dany sklep internetowy z damską odzieżą jest dla nas godny zaufania, to przede wszystkim dostępność towarów. Od sklepu z odzieżą wymaga się, by w jego ofercie znalazło się możliwie jak największe spektrum damskiej odzieży. Zdjęcia nawet najlepszych, damskich ciuchów nic nie znaczą, jeśli przy każdym z nich będzie widniała informacja „brak towaru”. Przykładem sklepu w którym ta zasada doskonale się sprawdza jest sklep internetowy XXX. Znajdująca się tam w ofercie odzież damska, spełni wymagania nawet najbardziej wymagających Klientek.

Szybkość dostawy

Ważnym kryterium decydującym o wysokim poziomie sklepu internetowego jest czas, po którym towar zostanie wysłany. Choć wiele sklepów deklaruje, że wysyła towar jeszcze tego samego dnia, to w praktyce bywa z tym różnie. Niemniej szybkie doręczenie towaru sprawia, że Klienci częściej korzystają z usług takiego sklepu.

Reklamacje

Nawet najlepszy sklep internetowy od czasu do czasu wysyła towar, który z jakiś względów nie spodoba się Klientowi. Ważne jest jednak to, że Klient docenia szybkie i pozytywne rozpatrzenie reklamacji przez sklep internetowy. I to jest właśnie kolejne kryterium, które decyduje o wyjątkowości danego podmiotu, prowadzącego działalność handlową w internecie.

Oczywiście bardzo istotna jest również cena, interfejs sklepu, lokalizacja itd. Niemniej te trzy powyższe cechy najczęściej decydują o dobrej opinii wśród Klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here