dekoracyjne poduszki

Styl i charakter domowego wnętrza zależy od wielu czynników. W dużej mierze wpływają na niego również subtelne detale i akcesoria dekoracyjne. W wielu przypadkach to one tworzą charakter i dodają przestrzeni smaku.

Elementem, który potrafi diametralnie odmienić wygląd pomieszczenia niejednokrotnie stają się na przykład niepozorne poduszki. Mogą zbudować przytulny nastrój lub dodać aranżacji nieco pazura. Jak wybrać idealne poduszki dekoracyjne, które wpiszą się w specyfikę przestrzeni i w upodobania odbiorców? O tym opowiemy poniżej.

Do czego przydają się poduszki ozdobne?

Poduszki dekoracyjne to zazwyczaj niewielkie produkty, które układa się na fotelach lub sofach w salonie i sypialni. Ich podstawowym zadaniem jest dekorowanie przestrzeni. Z tego powodu modne poduchy, jak te dostępne na stronie Dekoori, wyróżniają się nietuzinkowym kształtem oraz są wykonane z ciekawych tkanin, w najpopularniejszych w danym sezonie wzorach i kolorach.

Dodatkowa poduszka na kanapie lub fotelu podnosi też komfort siedzenia i sprawia, że miejsce do wypoczynku staje się jeszcze wygodniejsze. Wszystko przemawia zatem za tym, by zaopatrzyć się przynajmniej w kilka takich produktów.

Jak wybrać najlepsze? Poniżej przedstawimy garść pomysłów, jak dopasować poduszki ozdobne do salonu.

Jak wybrać poduszki dekoracyjne do salonu?

Poduszki są przydatne i efektowne. Dzięki nim, małym kosztem można odświeżyć salonową aranżację. Wystarczy bowiem zainwestować w kilka ciekawych i modnych „jaśków”, by zupełnie odmienić wygląd pokoju dziennego.

Aby poduszki stały się dekoracją, trzeba jednak dobrać je do całej aranżacji. Jak to zrobić dobrze?

Liczba poduszek – nie zawsze im więcej, tym lepiej

Poszukiwania warto zacząć od określenia liczby poduszek. Przede wszystkim dopasowuje się ją do wielkości mebla. Najczęściej na dwuosobowe sofy trafiają 3 lub 4 poduszki, a na większych meblach umieszcza się nawet 5 lub 6 poduch. Na fotele wystarczy 1 lub dwie dekoracyjne poduszeczki.

Liczbę poduszek dopasowuje się także do stylu wnętrza. W harmonijnych, klasycznych salonach, w których króluje symetria, warto ułożyć parzystą liczbę poduch. W nowoczesnych aranżacjach o mniej restrykcyjnych zasadach aranżacyjnych, można pozwolić sobie na większe szaleństwo.

Kształt poduszek – różne oblicza klasycznej poduchy

Większa liczba poduszek bynajmniej nie oznacza, że wszystkie produkty powinny być identyczne. Skoro chcemy bawić się stylem i wnętrzem, warto postawić na modele zróżnicowane pod względem wielkości i kształtu, ale wciąż pasujące do siebie.

Pozwala to uzyskać szczególnie pożądane i ciekawe efekty dekoracyjne. A przecież właśnie do tego celu wykorzystuje się poduszki.

Kolor poduszek – wielobarwne szaleństwo

Poduszki pozwalają na wprowadzanie nowinek aranżacyjnych do wnętrz bez nadmiernych wydatków. Warto zatem inwestować w ciekawe i oryginalne kolory, dopasowane do pozostałych elementów wyposażenia i tworzące z nimi harmonijną całość.

W obecnym sezonie wiele osób decyduje się na energetyczne poduchy w kolorze słonecznych żółcieni, które zestawia się ze stonowanymi szarościami, by nieco je ożywić. Takie połączenie daje elegancki efekt i jest przyjemne dla oka. Nic więc dziwnego, że wybrano je na kolory roku firmy Pantone.

Budowanie całościowej aranżacji a ozdobne poduszki do salonu

Dekorowanie salonu przy pomocy poduszek to świetna zabawa, która pozwala obudzić kreatywność oraz wprowadzać nieustanne zmiany w wyglądzie codziennej przestrzeni do życia. Dzięki temu można być na bieżąco z nowinkami w designie, nie tracić majątku na zmiany aranżacji, a przy tym zapewnić wszystkim domownikom prawdziwy komfort. Pod każdym względem inwestycja w poduchy jest zatem opłacalna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here