Skoczek dla dziecka – czy warto go kupić?

0
938

Skoczek dla dzieci to ciekawy pomysł na urozmaicenie czasu pociechy. Zapewnia maluchowi świetną zabawę, a rodzicom chwilę wytchnienia. Czy warto kupić szkrabowi tę zabawkę? Czy poza zaletami ma ona również wady?

Różne rodzaje skoczków dla dzieci

Skoczek dla dzieci to rodzaj popularnej zabawki dla maluchów. Wyróżnia się różne rodzaje skoczków, odpowiednich dla dzieci w różnych wieku.

Model typu huśtawka jest mocowany do sufitu, framugi drzwi albo na specjalnym stelażu stawianym na podłodze. Składa się z elastycznych szelek i siedziska, w które wkładany jest maluch.

Gumowy skoczek dla dzieci w formie pieska, konika albo innego zwierzaka to z kolei zabawka dla starszych podopiecznych, które już chodzą. Dziecko musi bowiem potrafić samodzielnie wejść na grzbiet zabawki i utrzymać się na nim.

Dostępne są też skoczki-bujaki przypominające chodziki, wyposażone w dodatkowe akcesoria, takie jak np. gryzaki czy lusterka.

Zalety skoczków dla dziecka

Istnieje wiele skrajnych opinii na temat skoczków. Wiele osób chwali je to, że zabawki dają maluchom mnóstwo radości i świetnie zajmują dzieci na długi czas. Modele wyposażone w grzechotki, tablice interaktywne oraz inne gadżety wpływają ponadto pozytywnie na rozwój pociechy.

Należy jednak mieć na uwadze, że skoczki nie mają wyłącznie pozytywnych opinii. Niektórzy fizjoterapeuci i ortopedzi odradzają ich stosowanie ze względu na to, że zabawka może wpłynąć na nieprawidłowy rozwój motoryki oraz zmysłu równowagi u maluszka. Większość specjalistów nie zgadza się jednak z tymi zarzutami, twierdząc, że są one bezpieczne dla małych użytkowników. Gdyby było bowiem inaczej, nie zostałyby one dopuszczone do regularnej sprzedaży.

Jaki skoczek dla dziecka?

Aby mieć więc pewność, że skoczek dla dzieci jest bezpieczny i funkcjonalny, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim pamiętaj, że zabawka jest odpowiednia dla minimum dwuletnich dzieci. Należy też sprawdzić ograniczenia wagowe. Zabawka niedopasowana pod tym względem do dziecka może bowiem przynieść więcej szkody niż pożytku.

Decydując się na zakup skoczka, weź też pod uwagę rodzaj oraz solidność konstrukcji. Siedzisko musi być na tyle głębokie, aby szkrab z niego nie wypadł, a także odpowiednio wygodne. Najlepiej, aby zostało wykonane z naturalnych, dobrej jakości materiałów, które łatwo utrzymać w czystości. W przypadku modeli montowanych do sufitu upewnij się, czy miejsce mocowania jest wytrzymałe i stabilne. Sprawdź też, czy zabawka posiada certyfikaty i atesty od renomowanych instytucji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here