Jak wykorzystać olejek rycynowy

W naszych domowych apteczkach jesteśmy w stanie znaleźć czy nawet odkryć naprawdę całą masę różnorodnych specyfików czy substancji oraz preparatów, które jesteśmy w stanie równie dobrze wykorzystać w zupełnie inny sposób, niż ten znany czy stosowany tradycyjnie, w większości przypadków.

Często okazuje się, że rodzaj lekarstwa czy naturalnie występujących w przyrodzie produktów możemy zastosować nie tylko w związku z naszym zdrowiem, ale sprawdzą się one również w kwestiach kosmetycznych, działając dobroczynnie na przykład na świetną kondycję włosów, doskonałe nawilżenie nawet bardzo suchej skóry czy pozbycie się problemów z zaskórnikami. Nie bez powodu to właśnie w naturze możemy znaleźć odpowiedzi na najbardziej burtujące nas pytania oraz kłopoty związane ze zdrowiem lub nawet częściej – z urodą.

Nasze babki, a czasem również mamy doskonale zdają sobie sprawę, których specyfików używać, aby poradzić sobie z tym czy z tamtym zagadnieniem lub problemem. Jednym z takich specyfików, które znamy raczej z domowej półki z lekarstwami, jest olejek rycynowy. Najczęściej wspominanymi właściwościami tej substancji jest jej działanie przeczyszczające. Jak się okazuje, świetnie się sprawdza również jako rodzaj kosmetyku.

Odpowiednio zastosowany sprawi, że nasze włosy będą świetnie wyglądały w dosłownie każdej sytuacji.

Odżywcza maseczka na włosy

Doskonale wiemy i doceniamy te najprostsze sposoby na przygotowanie znakomitych, domowej roboty kosmetyków, które zresztą cieszą się wśród kobiet coraz większą sympatią oraz zainteresowaniem. Przepis na wspomnianą maseczkę do włosów jest wręcz bajecznie prosty – do jej przygotowania wystarczy jedna łyżka olejku rycynowego, do tego mała łyżeczka soku ze świeżo wyciśniętej cytryny, a także jedno albo dwa żółtka jaja kurzego.

Wszystkie składniki musimy dokładnie ze sobą łączymy, a następnie nakładamy dokładnie na swoje włosy. Żeby łatwiej było to zrobić, włosy można przed rozprowadzeniem mikstury nieco zwilżyć.

Najlepsze efekty uzyskamy, jeśli maseczka będzie się znajdowała na naszych włosach jak najdłużej, nawet do kilku godzin, dlatego warto ją przygotować w chwili, gdy wiemy, że możemy poświęcić na ten zabieg pielęgnacyjny faktycznie sporą część czasu. Najlepiej więc zrobić ją w jakiś leniwy weekend, kiedy można wyłączyć telefon i rozkoszować się chwilą wolnego od codziennej pracy.

Jak wykorzystać olejek rycynowy

Nie powinnyśmy się niczego obawiać, jeśli chodzi o sama maseczkę, poszczególne jej składniki czy sam czas trzymania jej na włosach –z racji faktu, że skomponowana jest ona jedynie z naturalnych składników, niemu simy się obawiać o żadne negatywne reakcje naszego organizmu. Nie trzeba się również martwić o to, gdzie kupić olejek, ponieważ bez kłopotu jest on dostępny w zasadzie w każdej aptece.

Jeśli chcemy, żeby maska lepiej się wchłonęła, włosy możemy upiąć, a na to upięcie założyć czepek. Efektem trzymania maski na włosach przez kilka godzin będzie ich maksymalne nawilżenie oraz zregenerowanie. Olejek rycynowy można stosować również jako nabłyszczające wykończenie każdej fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here