Jak zadbać o łamliwe paznokcie, co zrobić żeby szybko rosły

Łamliwe oraz kruche paznokcie oraz problem, jaki w związku z ty powstaje, ma większość z nas. Doskonale więc każda z nas zdaje sobie sprawę faktu, jak uciążliwa jest to dolegliwość, zwłaszcza, kiedy dotyczy jednej z najważniejszych kwestii związanych z naszym wyglądem – dłoni, które przecież uznawane są na naszą wizytówkę i o które staramy się dbać, jak tylko to możliwe.

Większość również często się zastanawia, czy jest możliwe znalezienie niedrogiego sposobu na to, aby zawsze były piękne i szybko rosły?

Oczywiście, jak najbardziej! Poniżej znajdziesz wskazówki, których stosowanie chociaż dwa razy w tygodniu sprawi, że twoje paznokcie będą wzmocnione oraz twarde i nie będą wiedziały, co to łamliwość.

Stwórz odpowiednią miksturę

Najlepsze środki oraz sposoby to te, które zawierają produkty tanie oraz łatwo dostępne – tak jest właśnie w przypadku naszego sposobu na piękne dłonie. Pierwszym etapem naszej kuracji będzie stworzenie paznokciom kąpieli, w której będą musiały przez kilka chwil się odmaczać.

Do kąpieli wystarczy zagrzana woda, a potrzebne jest nam to po to, aby skórki wokół paznokci stały się miękkie i by bez problemu można je było odsunąć albo wyciąć.

Namoczone paznokcie również łatwiej spiłować oraz nadać im pożądany, ulubiony przez nas kształt. Pamiętajmy o tym, aby wszystkie paznokcie zawsze były jednakowej długości.

Krok drugi: pilniczek

Następną rzeczą, jaką koniecznie musisz zrobić, jest wypolerowanie za pomocą pilniczka do polerki powierzchni paznokcia, a więc samą płytkę. Musisz jednak uważać, aby twoje ruchy nie były zbyt mocne, ponieważ zbyt mocne piłowanie sprawi, że będą łamliwe oraz bardzo cienkie.

Za pomocą tego przyboru kosmetycznego można ładnie wyrównać wszystkie wypukłości, jakie czasem zdarzają się na paznokciach. Dodatkowo polerowanie nadaje paznokciom ładnego wyglądu oraz przydaje blasku. Najlepiej powinno się polerować paznokcie raz w miesiącu.

Magiczna mikstura

Następnym etapem będzie przygotowanie specjalnej mikstury dla naszych paznokci, której zrobienie musisz zacząć od zagrzania na ogniu pustego garnuszka, do którego następnie wlejesz odrobinę oliwy oliwek oraz dosłownie kilka kropel olejku rycynowego, jeśli chcecie, możecie również dodać nieco soku z cytryny, oczywiście świeżo wyciskanego. Podgrzana w ten sposób mikstura będzie się lepiej wchłaniała.

Jak zadbać o łamliwe paznokcie, co zrobić żeby szybko rosły

Tak przygotowany specyfik należy nałożyć opuszkami palców na paznokcie i wmasować okrężnymi ruchami, również na skórę znajdującą się wokół nich. Dzięki temu zostanie ona szybko odbudowana i zregenerowana oraz odpowiednio odżywiona. Na paznokciach powinna ona pozostać przez jakieś dziesięć minut, dobrze byłoby również przez część czasu specyfik wcierać w paznokcie.

Po tym musisz dokładnie umyć dłonie, a same paznokcie odtłuścić zmywaczem do paznokci, a następnie nałożyć na niego dwie warstwy lakieru do paznokci. Przy całym zabiegu musisz uważać na temperatur mikstury, aby się nie poparzyć. Możesz paznokcie nacierać również skórka od cytryny, będą wtedy lepiej odżywione.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here