Jak zapuścić zdrowe włosy

Każda kobieta doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że włosy są najlepszą wizytówką. Wiele z nas również bardzo często zwyczajnie marzy o gęstych, długich, zdrowych i zwyczajnie pięknych włosach.

Codzienna pielęgnacja, jaką stosujemy wobec posiadanych przez nas włosów, często odbiega od ideału – nie zawsze do końca wiemy, jak powinna wyglądać odpowiednia pielęgnacja włosów, aby zawsze świetnie wyglądały oraz aby zdrowo rosły i były piękne bez farbowania czy trwałej ondulacji albo jakichkolwiek innych tricków, choćby kręcenia czy prostowania.

Poniżej przedstawiamy kilka prostych podpowiedzi, dzięki którym staniesz się posiadaczką największego skarbu – naturalnych, zdrowych włosów.

Podstawowa zasada

Pierwszą i w zasadzie najważniejszą zasadą, której musimy przestrzegać, jeśli chcemy, aby nasze włosy zawsze wyglądały znakomite i nigdy nie były i nie wyglądały na zniszczone, jest regularne podcinanie końcówek – to właśnie one niszczą się najbardziej oraz najszybciej i to właśnie ich podcięcie sprawi, że cała reszta będzie rosła szybciej oraz lepiej. Jeśli się dokładniej przypatrzmy naszym włosom to zauważymy z pewnością, ż nasze końcówki są rozdwojone.

Jak zapuścić zdrowe włosy

Nieobcinanie ich powoduje skutek dokładnie odwrotny – słaby wzrost oraz niszczenie. Najlepiej włosy podcinać co dwa albo trzy miesiące.

Unikaj prostowania włosów

Uwielbiamy różne stylizacje naszych włosów, jednak jeśli chcemy wyhodować piękne, zdrowe i długie włosy, musimy niektóre nasze przyzwyczajenia zwyczajnie porzucić. Jednym z takich niezdrowych i niedobrych dla włosów przyzwyczajeń jest używanie prostownicy.

Korzystanie z niej przesusza włosy, a tego staramy się unikać, a także mocno niszczy same końcówki. Często również mamy do czynienia nawet z ich spalaniem.

Ogranicz korzystanie z suszarki

Również gorące powietrze, jakie płynie z suszarki, nie jest odpowiednie dla naszych włosów i o tym również musimy pamiętać, jeśli chcemy mieć piękne włosy. Jej działanie jest w sumie nieco podobne do działania prostownicy.

Jeśli koniecznie musisz swoje włosy suszyć, rób to za pomocą letniego powietrza, używając do tego celu najlepiej suszarki z jonizatorem, która dodatkowo pielęgnuje twoje włosy. Unikaj jednak stanowczo gorącego strumienia powietrza, gdyż zwyczajnie zniszczy on twoje hodowane włosy.

Jedz zdrowo

Chociaż wielu z nas wydaje się to nierealne czy nawet absurdalne, to prawda jest taka, że nasza dieta, czyli wszystko, co jemy, również wpływa na jakość naszych włosów, paznokci czy skóry. Jedzenie wciąż fast foodów z pewnością nie wpłynie pozytywnie również na nasze zdrowie. Warto więc przejść na dietę, która będzie składała się głównie z zielonych warzyw, ale także owoców, chudego mięsa, ryb czy orzechów.

Najlepiej jest unikać napojów, takich jak kawa, szczególnie w dużej ilości, ale również barwionych sztucznie napojów, alkoholu. Niekoniecznie dobre jest spożywanie również słodyczy, ponieważ to w większości sztucznie przetworzone jedzenie. Najlepiej stawiać jedynie na naturalne potrawy, przygotowywane samodzielnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here