Jak przyspieszyć wzrost włosów

Włosy to nasza najcenniejsza ozdoba, jaką posiadamy oraz o którą dbamy szczególne mocno. Jednak niektóre zabiegi, jakim je poddajemy nie tylko od święta, mogą powodować ich niszczenie się oraz kruchość czy łamliwość.

Codzienne długotrwałe suszenie gorącym powietrzem, prostowanie czy lokowanie, stosowanie nie zawsze dobrej jakości szamponów, zapominanie o stosowaniu odpowiedniej odżywki do włosów, farbowanie czy tlenienie włosów może powodować, że będą potrzebowały odnowy. Czasem również ze względów zdrowotnych naszych włosów jest jakby mniej lub mamy wrażenie, że bardzo wolno rosną.

Zdarza się także, że fryzjer, do którego wybierzemy się po najbardziej szałową fryzurę, jaką można sobie wymarzyć, będzie miał akurat gorszy dzień i nie będzie to nasze uczesanie marzeń. W takich wypadkach zwykle marzymy, aby przyspieszyć i pobudzić nasze włosy do szybszego wzrostu. Są na to sprawdzone sposoby, które chętnie przestawimy wam poniżej.

Sposób z olejkiem rycynowym

Jednym ze skutecznych sposobów na pobudzenie włosów do szybszego wzrostu będzie wmasowanie bezpośrednio w skórę głowy, najlepiej w porze wieczornej, olejek rycynowy, można go również dodawać niewielkich ilościach do samego szamponu, którego używamy do pielęgnacji. Możemy podczas jego stosowania odczuwać przyjemne ciepło.

Olejek rycynowy może również spowodować, że nasze włosy naturalnie zostaną przyciemnione, jeśli chcesz temu zapobiec, do mieszkanki będziesz musiała dodać również trochę soku z cytryny. Ogromną zaletą tej metody jest jej niewielki koszt – 30g olejku rycynowego kosztuje około 2 zł.

Sposób z drożdżami

Innym sposobem na pobudzenie wzrostu będzie picie drożdży rozrobionych na przykład z wrzącą wodą albo z gorącym mlekiem, można również do nich dodawać na przykład herbatę czy kakao, nie wolno ich jednak słodzić. Bardzo wysoka temperatura cieczy jest konieczna do zabicia bakterii.

Jak przyspieszyć wzrost włosów

Pić można je dopiero po ostudzeniu. Picie drożdży, chociaż początkowo może wydawać się mało smaczne, szybko przestaje przeszkadzać; ich kolejną zaletą jest poprawa kondycji skóry, a także wzmocnienie paznokci i przyciemnienie oraz wydłużenie rzęs. Taka kurację drożdżową można pić nieprzerwanie przez trzy miesiące, po tym trzeba ją przerwać na jeden miesiąc.

Sposób błyskawiczny

Jeśli jednak z jakiś względów potrzebujesz wręcz natychmiast mieć więcej gęstszych włosów, możesz skorzystać z metody błyskawicznej, a więc z dopinek wykonanych z naturalnych włosów, które będą nas kosztowały około 70 złotych za 4 klipsy, a 50 złotych za 3 klipsy. Ich zastosowanie i przygotowanie do użycia jest bardzo proste i nie sprawi nikomu najmniejszego problemu, można to zrobić samodzielnie, bez niczyjej pomocy.

Takie dopinki po prostu dopinamy u nasady, po odpowiednim podzieleniu włosów na niewielkie pasma. Takie włosy bez problemu można zarówno farbować, jak i myć, modelować, suszyć – możemy z nimi zrobić dokładnie to wszystko, co robimy codziennie z naszymi naturalnymi włosami i na co akurat danej chwili mamy ochotę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here