Jak zmyć brokatowy lakier do paznokci

Stylizacje paznokci to jedne z naszych ulubionych zajęć – jesteśmy w stanie dzięki nim doskonale dopasować ich wygląd czy kolory do stroju czy kreacji, jaką przewidziałyśmy na dany moment.

Oczywiście jeśli korzystamy jedynie z gabinetów kosmetycznych czy salonów piękności, wszystkie zabiegi wykonywane są w pełni profesjonalnym i często elektrycznym sprzętem, kupowanie którego do prywatnego, indywidualnego użytku nie ma większego sensu, ponieważ takie urządzenia są zwyczajnie bardzo drogie. Ich używanie jednak może również w jakiś sposób na dłuższą metę wpłynąć na jakość naszej płytki paznokcia, dlatego warto od czasu do czasu robić sobie przerwy również od tego fachowego sposobu na piękne paznokcie.

Równie dobrze jesteśmy w stanie samodzielnie zadbać o rewelacyjną stylizację naszych paznokci. W sklepach znajdziemy dzisiaj całą masę ciekawych zestawień kolorystycznych, a lakiery są świetnie dostosowane do trudnych warunków, w jakich muszą się każdego dnia sprawdzać. Wśród świetnie sprawdzających się lakierów szczególnie na wielkie wyjścia najlepiej i najchętniej wybierane są lakiery brokatowe, zawierające nasze ulubione, subtelne i delikatne, połyskujące drobinki.

Świetnie sprawdzają się w różnego rodzaju stylizacjach, mogą być wykorzystywane na milion różnych sposobów, często stosowane są właśnie jako uzupełnienie oraz ostateczny rys jakiejś stylizacji. Ich zmywanie jednak nie należy do najłatwiejszych – doskonale wie o tym każda z nas, która próbowała zmyć brokat za pomocą tradycyjnego zmywacza do paznokci. My jednak znamy świetną podpowiedź, w jaki sposób to robić skutecznie.

Najważniejsze jest przygotowanie

Aby skutecznie oraz szybko pozbyć się brokatu z paznokci, będziemy potrzebowali dosłownie chwili czasu.

Waciki kosmetyczne, z których korzystamy, musimy poprzecinać wpół, a następnie z folii aluminiowej musimy wyciąć kształt dziesięciu prostokątów – będziemy nimi w następnej kolejności owijać palec. Zanim to jednak zrobimy, waciki nasączamy zmywaczem i dopiero zawijamy folią. Palec, który mamy owinięty podwójnie – najpierw wacikiem, a następnie folią – musimy pozostawić w bezruchu przez jakieś trzy do pięciu minut.

Jak zmyć brokatowy lakier do paznokci

Po tym czasie możemy ściągnąć nasze niecodzienne „opatrunki”, przecierając jednocześnie dosyć mocno płytkę paznokcia wacikiem. Brokat powinien po tym czasie samodzielnie zejść. Musimy jednak pamiętać, aby zawsze po tego typu zabiegach odpowiednio zadbać o skórki wokół paznokci, aby ich zanadto nie wysuszyć. Konieczne jest więc posmarowanie ich kremem nawilżającym. Będziemy mieć wtedy pewność, że nasze paznokcie oraz skórki będą się świetnie prezentowały.

Warto korzystać z domowych sposobów nie tylko na samą pielęgnację oraz na proste zabiegi kosmetyczne, ale również na samodzielne radzenie sobie w takich właśnie kwestiach, jak na przykład zmywanie brokatu z paznokci. Zaoszczędzamy w ten sposób miesięcznie naprawdę niemałą sumkę, którą możemy przeznaczyć na jakiś zupełnie inny cel. Wszystko zaś zawsze zależy jedynie od naszej woli oraz wyobraźni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here