Jak zregenerować zniszczone przez obgryzanie paznokcie

Obgryzanie paznokci jest zmorą sporej liczby ludzi – niezależnie od tego, czy jesteśmy dziewczynami, czy chłopakami, jednak szczególnie w przypadku tych pierwszych efekty obgryzania są strasznie nieestetyczne i powodują często nasze problemy z dobrym samopoczuciem, a często również z samooceną.

Ten brzydki nawyk pojawia się u nas bardzo często w sytuacjach stresowych i jest niejako automatyczną odpowiedzią na trudne sytuacje, w jakich się znajdujemy. Przychodzi jednak chwila w życiu każdej dziewczyny, kiedy postanawia zmienić się z dziewczynki w kobietę i chce przestać obgryzać paznokcie.

Kiedy już się to uda, konieczne jest jednak zregenerowanie kompletnie zniszczonych, łamiących się, krótkich i słabych paznokci. Mamy na to jednak dobry, sprawdzony sposób, który pozwoli nam w krótkim czasie cieszyć się z powrotem – a dla niektórych pierwszy raz w życiu – pięknymi paznokciami.

Pierwszy etap regeneracji – mocne postanowienie

O tym, jak ciężko skończyć nagle z obgryzaniem paznokci wie doskonale każdy, kto kiedykolwiek zaczął ten zwyczaj praktykować. Aby wszystkie inne kuracje mogły okazać się skuteczne, najpierw musisz przestać obgryzać paznokcie, a więc zlikwidować główny powód posiadania brzydkich i słabych paznokci, których nawet nie możesz pomalować lakierem do paznokci.

Aby łatwiej nam było przestać, za pomocą pilniczka nadajmy paznokciom ładny, preferowany przez nas kształt. Codo samych pilniczków, w sklepach znajdziemy kilka rodzajów: metalowe, szklane, jednorazowe itd. Zdecydowanie jednak najlepszym z nich będzie szklany pilniczek, ponieważ jako jedyny nie robi zadziorów oraz nie powoduje rozdwajania się paznokci.

Musimy więc nadać ładny kształt naszym płytkom oraz spiłować je naprawdę bardzo krótko.

Kolejny etap: odżywka

Zniszczone i słabe paznokcie jest w stanie odbudować jedynie właściwa odżywka do paznokci. Świetnie sprawdzi się taka w formie lakieru, gdyż jest łatwa do nałożenia oraz najskuteczniejsza ze wszystkich dostępnych.

Jak zregenerować zniszczone przez obgryzanie paznokcie

Po pomalowaniu czekamy, aż wyschnie, a następnie przez tydzień czasu nie wolno nam pod żadnym pozorem obgryzać paznokci.

Następny poziom – nadajemy estetyczność

Po tygodniu powinno być już widać pierwsze efekty, dlatego w tym momencie możemy naszą nałożoną na paznokcie odżywkę zmyć za pomocą zwykłego zmywacza do paznokci. Najlepiej używać takich, które posiadają dodatkowo kompleks witamin, szczególnie witaminę A.

Po tym nakładamy ją z powrotem, czekamy, aż wyschnie, a następnie możemy nasze paznokcie pomalować na kolor, jaki lubimy lub jaki nam akurat w danej chwili pasuje. Najlepiej sprawdzą się mocne, intensywne kolory, aby nie było widać prześwitów ani odrostów oraz by nas zwyczajnie nie korciło, żeby poobgryzać nasze paznokcie.

Program dodatkowy

Chętni mogą również w miseczce z letnią wodą oraz sokiem z cytryny moczyć ręce, a w zasadzie głównie paznokcie – będą miały ładniejszy kolor płytki paznokcia. Ten zabieg również doskonale odbarwi paznokcie oraz zmiękczy naskórek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here