Jak zrobić kostkę peelingującą z płatkami owsianymi

Naturalne sposoby pielęgnacji własnego ciała stają się dzisiaj coraz popularniejsze i w zasadzie ciężko się dziwić temu coraz powszechniejszemu trendowi, ponieważ doskonale jesteśmy w stanie poradzić sobie samodzielnie w przygotowywaniem podstawowych środków pielęgnacyjnych dla naszego ciała.

W Internecie jesteśmy w stanie znaleźć całą masę przepisów na wykonywane samodzielnie, z produktów posiadanych w domu, peelingi czy maseczki oczyszczające.

Niektóre z nich są jednak uciążliwe w przygotowaniu, dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem jest przygotowanie odpowiedniej kostki peelingującej, która rozwiąże problem przygotowywania przed każdym zabiegiem nowej mikstury pielęgnującej.

Przygotuj własny kosmetyk

Stworzenie własnego, dobrej jakości kosmetyku nie będzie bardzo czasochłonne oraz trudne w przygotowaniu. Także produkty, z jakich będzie ona robiona, będą proste oraz łatwo dostępne w każdym domu.

Musimy mieć pięć łyżek płatków owsianych – dowolnych, a także trzy łyżki wiórem mydlanych, które stworzysz, ścierając mydło na tarce o bardzo drobnych oczkach.

Do tego przyda nam się również jedna łyżka oryginalnej oliwy z oliwek albo dowolnego innego oleju, może być również oliwka dla dzieci. Będziemy potrzebować również odrobinę gorącej wody oraz foremki, za pomocą których ukształtujemy nasze kostki. Jeśli nie posiadamy jakiś specjalnych foremek, wystarczą puste i czyste opakowania na przykład po jedzeniu dla naszego kociego pupila lub po pasztecie.

Jak zrobić kostkę peelingującą z płatkami owsianymi

Następnym krokiem będzie zalanie gorącą wodą trzech łyżek płatków owsianych, ale jedynie na tyle, aby dokładnie przykryły wszystkie płatki. Następnie musimy je odstawić zaledwie na kwadrans. Po tym czasie dodajemy do wody wiórki mydlane, a także oliwę z oliwek oraz pozostałość płatków owsianych, a także dowolne inne dodatki, jakie lubisz – mogą to być na przykład wybrane krople olejku eterycznego, albo na przykład ciekawie pachnące przyprawy, jak cynamon.

Kolejnym etapem będzie dokładne wymieszanie wszystkich składników oraz wyrobienie ich na jednolitą masę. Tak przygotowany miszmasz przekładamy do uprzednio przygotowanych foremek, a następnie musimy poczekać, aż nasza kostka wyschnie. Gotowa będzie zatem dopiero po kilku dniach, ale naprawdę warto czekać.

Domowe kosmetyki

Przygotowywane samodzielnie w zaciszu domowym kosmetyki mają dokładnie te same właściwości, co produkty kupowane nieraz za ciężkie pieniądze w markowych drogeriach.

Mają jednak znacznie więcej zalet – są tańsze, wiemy dokładnie, w jaki sposób powstały oraz z jakich dokładnie składników są złożone, dlatego mamy pewność, że żaden z nich nas na przykład nie uczuli czy nie wywoła niepożądanej reakcji.

Ważne jest również, aby regularnie dbać o pielęgnację całego swojego ciała, ponieważ to właśnie tego typu zabiegi są w stanie zapewnić nam doskonały wygląd, młodzieńczą oraz zawsze jędrną skórę, a także znakomite samopoczucie – jeśli bowiem nasze ciało jest piękne, my promieniujemy szczęściem, co jest doskonale widoczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here