Jak zrobić makijaż do zdjęcia

Bardzo często potrzebujemy wykonać u fotografa różnorodne rodzaje zdjęć, potrzebne na przykład do właśnie wymienianych dokumentów czy do dowodu osobistego, który stracił ważność.

W takich chwilach nasz wygląd, jaki zostanie uwieczniony na zdjęciach, jest bardzo ważny, ponieważ taki dokumentem będziemy się przecież legitymować przez dłuższy czas. Musimy więc umieć się odpowiednio przygotować. Porady, jakie poniżej przedstawiamy i które dotyczą głównie właśnie takiego solidnego przygotowania „makijażowego” przyda się również, kiedy będziemy uczestniczyć w różnego rodzaju sesjach fotograficznych, które są przecież dzisiaj coraz popularniejsze i które mogą dotyczyć nie tylko pleneru ślubnego, ale różnych innych okazji, na przykład zajścia w ciążę, wycieczki czy czegokolwiek, co nam się tylko zamarzy.

Wystarczy jedynie kilka kroków, aby przygotować idealny makijaż do fotografii.

Jakich kosmetyków będziemy potrzebować?

Do wykonania idealnego makijażu będziemy potrzebować kilka podstawowych kosmetyków, takich jak korektor, puder, tusz do rzęs, cienie do powiek, podkład, róż, eyeliner, pomadka albo błyszczyk.

Od czego zaczynamy?

Najważniejszy jest zawsze przy takim makijażu korektor, który sprawdzi się doskonale, jeśli nasza twarz jest skłonna do wyprysków lub gdy jej powierzchnia jest nierówna. Korektor zapewni nam efekt gładkości oraz jednolitości, jakiej nie osiągniemy naturalnie. Pod oczami oraz wokół ust musimy użyć nieco innego specyfiku – tutaj sprawdzi się lepiej korektor rozświetlający. Wokół oczu koniecznie musimy zastosować korektor w kolorze podkładu. W następnej kolejności powinniśmy użyć pudru.

W przypadku tego rodzaju makijażu najlepszy będzie puder sypki i transparentny, dzięki temu na zdjęciach nasza cera nie będzie się zbytnio świeciła. Na policzkach koniecznie powinien pojawić się róż do policzek, ten z kolei będzie odpowiedzialny za właściwe wymodelowanie kości policzkowych. Właściwe ruchy pędzlem będą od ucha w kierunku ust, zaraz pod kością policzkową.

Jak zrobić makijaż do zdjęcia

Kolejnym etapem przygotowania makijażu do zdjęcia będzie wyraźne podkreślenie oczu właśnie za pomocą makijażu. Szczególnie powinniśmy zadbać o odpowiednie zaznaczenie oka za pomocą cieni do powiek – wewnętrzna ich strona musi zostać pomalowana jasnym cieniem, to bowiem rozjaśni oko – używamy więc koloru białego bądź srebra.

Rzęsy muszą zostać bardzo starannie wytuszowane. Jeśli chodzi o usta, musimy je również dobrze podkreślić, jednak nie za mocno – powinnyśmy do tego celu użyć w pierwszej kolejności konturówki, którą następnie delikatnie rozcieramy na jej granicach. Pomadka albo błyszczyk, na który się zdecydowałyśmy, muszą być zbliżone kolorem do konturówki.

Błyszczyk nakładamy dopiero przed samymi zdjęciami, aby mieć pewność, że nie zostanie on przez nas wcześniej zjedzony.

Później wystarczy już jedynie spojrzenie kontrolne w lustro i możemy zacząć szaleć przed obiektywem aparatu.

Jak widać, niekoniecznie trzeba z profesjonalnym makijażem biegać do studia urody – możesz równie dobrze zrobić go samodzielnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here