Jakie efekty daje robienie pompek?

Pompki to popularne ćwiczenie, do którego wykonania nie potrzeba specjalnego sprzętu ani dużej ilości miejsca. Co dają pompki?
Wydawać się może, że pompki są ćwiczeniem modelującym jedynie ręce. W rzeczywistości podczas wykonywania tego ćwiczenia kształtują się także inne partie mięśni. Prawidłowo wykonana pompka pozwoli wyrzeźbić także mięśnie brzucha, dolnego odcinka pleców, ud oraz pośladków. Dodatkowo pracują mięśnie piersiowe, których wzmocnienie u kobiet daje efekty podniesienia biustu.
Wykonywanie pompek początkowo może sprawiać problemy lub być wręcz niemożliwe do wykonania. W tym przypadku warto zacząć od pompek damskich, podpierając się na kolanach. Nie warto wykonywać ćwiczenia na siłę, gdyż może być ono przyczyną kontuzji. Początkowo wykonuj je powoli, doskonaląc technikę i pilnując prawidłowego ułożenia ciała. Możesz ćwiczyć przy lustrze, kontrolując prawidłową postawę.
Wykonując pompki warto wprowadzać modyfikacje podstawowego ćwiczenia, np. wąskie pompki, w których łokcie znajdują się blisko ciała. Co dają pompki wąskie? Takie ułożenie rąk powoduje, że mocniej pracują tricepsy, czyli mięśnie trójgłowe ramienia. W ten sposób można pozbyć się wiszącej skóry na ramionach.
Prawidłowo wykonane pompki doskonale wpływają na postawę ciała i wzmacniają tułów, chroniąc narządy wewnętrzne przed uszkodzeniem.
Wzmocnienie mięśni pasa barkowego i międzyżebrowych usprawniają oddychanie. Wszystko to sprawia, że pompki są jednym z najlepszych ćwiczeń, angażujących do pracy różne grupy mięśni.

http://www.kobiecosc.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here