Jakie grzejniki wybrać do reprezentacyjnego salonu?

Urządzając dom czy mieszkanie należy zwrócić uwagę nie tylko na meble, ale również wziąć pod uwagę wybór grzejników. Otóż ogrzewanie grzejnikowe jest najczęściej stosowane. Choć jeszcze do niedawna grzejniki, jakie można było zobaczyć w pomieszczeniu nie prezentowały się zbyt ciekawie, to obecnie można znaleźć modele, które zachwycają designem. Grzejniki dekoracyjne wydają się być najlepszym wyborem do pomieszczeń reprezentacyjnych. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, jakie wybrać stylowe grzejniki do salonu, by w domu było ciepło, a jednocześnie grzejnik stanowił swoistą ozdobę.

Stylowe grzejniki dekoracyjne to grzejniki płytowe

Dużą popularnością cieszą się grzejniki płytowe. Zazwyczaj wykonane są one ze stali. Grzejniki płytowe wyszły już dawno poza ramy swoich funkcji i zapewniają nie tylko ciepło, ale i świetny look. Doskonale sprawdzą się do salonu. Warto wiedzieć, że moc grzejnika może być bardzo duża, a przy tym rozmiar wcale nie będzie duży. Warto tutaj postawić na modele, które dodatkowo mają zabezpieczenia antykorozyjne. Grzejniki płytowe to niewątpliwie bardzo stylowe grzejniki dekoracyjne. Ich minimalistyczna forma sprawia, że nie przytłaczają one pomieszczenia. Bardzo łatwo je też dopasować do salonu, zarówno w stylu skandynawskim, jak i retro. Można wybrać grzejniki w kolorze białym, jak i w innych kolorach. Kolejną zaletą jest fakt, że dzięki prostej geometrycznej formie łatwo utrzymać je w czystości.

Gdy chcemy wymienić grzejniki w salonie

Jeżeli w salonie posiadamy jeszcze grzejniki żeliwne, które możemy określić reliktem lat 80-tych, to czas najwyższy pomyśleć o zmianie. Bądźmy szczerzy, grzejniki żeliwne są przytłaczające, a ich estetyka pozostawia wiele do życzenia. W tym przypadku możemy je szybko wymienić na grzejniki aluminiowe, które posiadają podobne rozmieszczenie elementów mocujących, stąd nie trzeba wymieniać całej instalacji, co znacząco pozwoli zaoszczędzić. Grzejniki aluminiowe są również stylowe, a to za sprawą delikatnych żeberek, zatem sprawdzą się również w salonie.

Dekoracyjne grzejniki do reprezentacyjnych pomieszczeń

Oczywiście w salonie świetnie sprawdzą się grzejniki dekoracyjne, które są najlepszym wyborem, gdy chcemy nadać salonowi lekkości. Takie grzejniki mogą doskonale wpisywać się w aranżację pomieszczeń. Tutaj można wybrać naprawdę różne odsłony grzejników, które mogą imitować np. drewno czy też marmur. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że takie grzejniki są droższe. Do stylu industrialnego doskonale sprawdzą się proste grzejniki w kolorze szarym, które mają innowacyjny żeberkowy kształt. Jeżeli preferujemy oryginalność i styl hi-tech, to możemy wybrać nawet grzejniki, które wyglądają jak obraz i mają wbudowany głośnik. Ciekawym pomysłem mogą być również grzejniki z oświetleniem, np. formą przypominające wieszak na ubrania. Z kolei w stylu rustykalnym sprawdzą się grzejniki, których materiał imituje drewno. Tak naprawdę możliwości jest bardzo wiele, a wszystko zależy od naszych preferencji i upodobań.

O czym warto jeszcze pamiętać, wybierając grzejnik do reprezentacyjnego salonu?

Wybranie grzejnika, który będzie miał dekoracyjny charakter jest świetnym pomysłem do salonu. Jednak należy pamiętać również o parametrach technicznych. Grzejnik musi zapewniać odpowiednią ilość ciepła i komfort korzystania z salonu. Tutaj dobrym wyborem są grzejniki stalowe i aluminiowe, które mają mniejszą pojemność wody, a jednocześnie zapewniają tą samą ilość ciepła. Płytowa budowa jest niezwykle minimalistyczna i sprawdzi się w każdej aranżacji salonu w nowoczesnym stylu. Istotne znaczenie ma także moc grzejnika i należy dobrać ją do metrażu, zapotrzebowania i rodzaju pomieszczenia. W reprezentacyjnym pomieszczeniu kluczowe jest również miejsce umieszczenia grzejnika, a co za tym idzie również rodzaj podłączenia, które nie psuje estetyki. Współczynnik korekcyjny jest niezwykle istotny. Dzięki temu będziemy mogli również zaoszczędzić na ogrzewaniu, jeżeli dobierzemy odpowiednią moc grzejników, co oczywiście nie oznacza, że będziemy musieli wybrać bardzo duży grzejnik. Oczywiście konieczne jest dobranie grzejnika do rodzaju instalacji. Najbardziej uniwersalne są grzejniki dekoracyjne płytowe, które współpracują z pompą ciepła, kotłem na gaz czy na węgiel.

Stylowe grzejniki dekoracyjne są doskonałym wyborem do salonu. Warto pamiętać, że wybierając grzejnik można znaleźć taki, który będzie miał doskonałe parametry techniczne, a jednocześnie będzie zachwycał designem.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTanie komputery
Następny artykułKantory

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here