baby shower

Baby Shower to wyjątkowe przyjęcie – zarówno dla przyszłej mamy, jak i jej koleżanek. Warto zatem zadbać o to, by było to naprawdę niezapomniane wydarzenie. Organizatorki z pewnością będą się przerzucały różnorodnymi pomysłami. Warto przede wszystkim dobrać odpowiednie dekoracje. Balony pastelowe, a może coś zupełnie innego? Jakie ozdoby sprawdzą się na Baby Shower? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Czym jest Baby Shower?

Baby Shower to rodzaj przyjęcia, które w Polsce zyskuje coraz większą popularność. Zwyczaj ten „przywędrował” do naszego kraju ze Stanów Zjednoczonych i cieszy się coraz większym zainteresowaniem i uznaniem. Tę imprezę najczęściej organizuje siostra, szwagierka lub najbliższa przyjaciółka dziewczyny, która za chwilę będzie rodzić dziecko. To pewnego rodzaju uczczenie finału ciąży i dotychczasowych zmagań przyszłej mamy. Oczywiście z uwagi na okoliczności Baby Shower jest przyjęciem bez alkoholu. Organizuje się je z reguły na kilka tygodni przed porodem. Uczestniczą w nim natomiast wyłącznie kobiety. Urządzając Baby Shower dużą uwagę przykłada się do dobrego jedzenia, a także wystroju. Aranżacja przestrzeni imprezowej ma bowiem nadrabiać brak tańców, muzyki i rzecz jasna alkoholu. Na co warto zatem postawić? Inspiracji jest naprawdę wiele. Jedną z nich są chociażby balony pastelowe.

Balony na Baby Shower?

Balony pastelowe to najprostszy, a jednocześnie najbardziej efektowny sposób na przystrojenie sali lub pokoju na Baby Shower. Nie wymaga wiele pracy, a jednocześnie jest bardzo tani. Oczywiście można wykorzystać klasyczne balony pastelowe, jak i te w nieco mniej standardowych kształtach. Organizatorki Baby Shower często sięgają po modele w kształcie smoczków, wózków, niemowlęcych śpioszków albo butelek. Modne są też napisy na balonach w stylu „it’s a girl”, „it’s a boy”, „baby girl” lub „baby boy”. Przyjęło się, że konwencja Baby Shower wymaga zastosowania delikatnych kolorów, dlatego właśnie najpopularniejsze są pastele. Przy czym oczekując na dziewczynkę są to z reguły odcienie różu, a w przypadku chłopca wersje błękitu. Przy użyciu balonów pastelowych można stworzyć niepowtarzalną aranżację każdej przestrzeni. W ten sposób odmienisz nie tylko salę restauracyjną, ale nawet małe mieszkanie.

Nie tylko balony

Oczywiście na Baby Shower można też wykorzystać inne ozdoby. Polecamy w szczególności oryginalne obrusy i bieżniki, dzięki którym wyjątkowy stanie się każdy stół. Na stole doskonale też wygląda ozdobne konfetti albo oryginalna zastawa. Często podczas Baby Shower korzysta się nadto z papierowych talerzyków i drewnianych sztućców z motywami dziecięcymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here