Dieta doktor Dąbrowskiej

Dieta doktor Dąbrowskiej to wspaniały sposób na to, aby organizm mógł odpocząć od przetworzonej żywności. Na pewno jednak trzeba uważnie przestudiować materiały dotyczące tej diety, aby nie zrobić sobie krzywdy.

Surowe czy gotowane?

Na diecie dr Dąbrowskiej można spożywać zarówno warzywa surowe, jak też w formie gotowanej. Dzięki temu dieta jest możliwa do stosowania dla wielu osób. Niektóre osoby bowiem nie tolerują warzyw surowych, ponieważ mają problemy z żołądkiem. Ugotowany kalafior czy brokuły albo marchewka mogą być pyszne i zdrowe.

W czasie stosowania postu można jeść naprawdę pyszne potrawy, trzeba jednak wykazać się kreatywnością w gotowaniu. Jeżeli ktoś nie posiada tej kreatywności, a chce jeść smacznie i zdrowo, musi poszukać przepisów w Internecie albo kupić książkę. Tylko w tej sytuacji będzie można przyrządzić pyszne dania.

Samodzielnie czy z rodziną?

Do diety pani doktor Dąbrowskiej można przystąpić indywidualnie i wszystkie potrawy przygotowywać we własnym domu. Warto jednak namówić członków rodziny, oczywiście tylko tych, którzy nie mają przeciwwskazań do stosowania postu, do dołączenia do diety. W tej sytuacji motywacja będzie większa i większa jest szansa na sukces.

W mediach społecznościowych pojawiają się specjalne grupy, gdzie członkowie grup wspólnie podejmują wyzwanie postu i umacniają się w tym postanowieniu. Można także wyjechać do specjalnych ośrodków, w Polsce lub za granicą, w których wyżywienie jest oferowane zgodnie z zasadami pani doktor.

Reset dla organizmu.

Dieta dr dąbrowskiej to świetny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Jest to pewnego rodzaju reset dla organizmu. Organizm może odpocząć od mięsa, nabiału, słodyczy i żywności przetworzonej. Wiele osób potwierdza że po diecie dr Dąbrowskiej zmienia się smak i słodycze nie smakują już tak jak wcześniej. Również ochota na mięso i nabiał jest mniejsza. Dzięki temu człowiek odżywia się zdrowiej i gotuje bardziej smacznie.

Dieta dr Dąbrowskiej jest przeznaczona zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn w różnym wieku. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to dieta przeznaczona dla kobiet w ciąży ani dla młodzieży. Trzeba świadomie podjąć decyzję o poście. W przypadku rezygnacji nie wolno od razu wrócić do normalnego jedzenia, ale trzeba robić to stopniowo, aby nie zaszkodzić swojemu organizmowi.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Instytutu zdrowia Sofra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here