mydło w płynie

W dziedzinie higieny osobistej pojawienie się płynnych mydeł zrewolucjonizowało nie tylko gospodarstwa domowe, ale i wiele branż, które do tej pory stosowały w swoich zakładach klasyczne mydła w kostce. Co sprawia, że mydło w płynie cieszy się dzisiaj tak dużym uznaniem klientów, jakie są korzyści jego używania i gdzie się je stosuje?

Zalety mydeł w płynie – to warto wiedzieć!

Najważniejszymi atutami, o jakich mówią eksperci od higieny osobistej i bezpieczeństwa bakteriologicznego są, jeśli chodzi o mydło w płynie, wygoda jego używania, większa sterylność i szersza gama kompozycji zapachowych nadających mu różnorodność. Na komfort stosowania tej formy mydła wpływa bezpośrednio sposób jego dozowania, który zapewnia szybkie podanie na dłoń porcji odpowiedniej do umycia rąk. Podwyższona sterylność w porównaniu do mydeł w kostkach wynika z tego, że środek zamknięty jest cały czas w pojemniku i nikt go nie dotyka. Wykorzystując mydła w płynie ma się więc pewność, że jest na ich znacznie mniej bakterii niż na kostce, którą zawsze ktoś przed nami miał w swoich rękach. Zaletą czystą estetyczną jest możliwość dodawania do nich substancji zapachowych, które mają wpływ na przyjemniejsze korzystanie z mydeł i dodatkowo czerpanie z właściwości zdrowotnych substancji dodanych. Mogą to być np. produkty z cennym dla zdrowia aloesem, werbeną, figą czy kokosem.

Zastosowanie płynnych mydeł w różnych branżach

Standardowo mydło w płynie znajduje zastosowanie w wielu łazienkach domowych, ale z racji na wygodę użycia i sterylność ma ono dużo szersze wykorzystanie. Z takich środków czystości chętnie korzystają firmy handlowe, restauracyjne i hotelowe. Warto zauważyć, że np. w nowoczesnych centrach handlowych, galeriach i zakładach pracy produkcyjnej stosuje się już wyłącznie mydła w płynie, a kostka jako mniej poręczna, wyślizgująca się z rąk, szybko „znikająca” i mniej sterylna odeszła w tych branżach praktycznie do lamusa. Podobną sytuacje obserwuje się na placach budowy wyposażonych w przenośne kontenery łazienkowe, w których pracownicy mogą się umyć na koniec zmiany. Tam również mydeł tradycyjnych dawno już nikt nie widział.

Dodatkową zaletą chętnie wymienianą przez właścicieli firm jest możliwość dokupienia zapasowych litrów płynnego środka czystości tak, żeby nie musieć każdorazowo wydawać pieniędzy na małe buteleczki. Ma to również duże znaczenie z punktu widzenia ekologii. Doładowanie dozowników nie wymaga każdorazowo kupienia plastikowej butelki, a realizowane jest przy pomocy dużych pojemników, z których mydło można wygodnie nabierać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here