kettlebell
fot. pixabay.com

Obecnie istnieje wiele przyrządów do ćwiczeń, które uatrakcyjniają nasz trening, a także powodują, że jest on dla nas większym wyzwaniem. Jednym z takich przyrządów są kettlebell, które zyskują coraz więcej fanów, zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet. Sprawdź, do czego służą!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/kettlebell-cudowna-moc-kuli/

Do czego służą kettlebell?

To przyrządy, które są wykorzystywane w różnych rodzajach treningów. Możesz je spotkać na siłowni, a także zakupić na użytek domowy. Kettlebell to ciężarki, które mają budowę kuli z uchwytem. Mają różne stopnie obciążenia. Mogą być dwukilogramowe, ale także i dwudziestokilogramowe.

Są na tyle innowacyjnym przyrządem, iż ćwiczenia z nimi to czysta przyjemność. Kettlebell znacznie łatwiej można trzymać i nim wymachiwać niż klasycznymi hantlami czy sztangą. Cieszą się uznaniem zarówno wśród damskiej publiczności jak i męskiej.

Kettlebell są praktycznie na każdej siłowni, w strefie wolnych ciężarów. Aby z nimi ćwiczyć możesz się zaopatrzyć w rękawiczki do dźwigania ciężarów albo i nie, ale wówczas mogą ci się trochę ślizgać. Jak z nimi ćwiczyć?

Trening z kettlebell

Wybierz sobie kettla o odpowiednim obciążeniu. Na początek nie musisz wybierać tych najcięższych, spróbuj z czterokilogramowym. Z kettlem możesz wykonywać przysiady, a także podnoszenie ciężarów oraz wiele innych ćwiczeń, do których je dołączysz.

Na początku spróbuj klasyczny squat wzbogacić o kettle. Weź jeden kettlebell w obie ręce i trzymaj na wysokości klatki piersiowej, a teraz zrób z nim przysiad, wyprostuj się i ponów przysiad. Spróbuj kilka razy.

Możesz również robić swingi z kettlebell. To świetne ćwiczenie na uda, biodra oraz pupę. Stań w rozkroku, weź kettle w obie ręce wyprostowane i trzymaj go pomiędzy nogami. Zamachnij się teraz tak jakbyś chciała wyrzucić kettla, ale trzymaj go mocno oburącz i powróć do pozycji. Wykonaj to ćwiczenie po kilka razy.

Przeczytaj też: http://www.gminachorzele.pl/stroj-do-biegania-jaki-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here