Olejowanie włosów jest bardzo trendy – wiekami pracowało na swój poklask i dobre opinie. Dziś znów przeżywa swój renesans. Kobiety doceniły siłę naturalnych olejków i chętnie po nie sięgają. Najczęściej wybieranym do olejowania włosów olejkiem jest olej arganowy lub kokosowy. Dziś przyglądamy się innym olejom do włosów – czy warto je wypróbować? Czy mieszanki olejków działają lepiej?

Skąd się wzięły naturalne olejki?

Naturalne olejki pochodzą z roślin a dokładniej: z ich nasion lub orzechów. Ojczyzną olejków jest cały świat, ponieważ można je wytłaczać z najbardziej różnorodnych pestek. Oleje zachowują wszystkie cenne składniki, gdy są wytłaczane na zimno i nie poddane procesowi rafinacji. Małe pestki, nasiona i orzechy są dla naszej urody tym, czym kiełki roślin dla naszego zdrowia: to kondensacja składników najwyższej klasy.

Olejek olejkowi nierówny

Olejki pochodzą z różnorodnych nasion, a każda z roślin ma inne właściwości i szczyci się innym działaniem, zawartością minerałów, witamin i fitosteroli. Z tego względu każdy olejek ma inne działanie, preferencje, kwasy tłuszczowe. Olejowanie włosów wykonane konkretnym, jednym olejkiem może przynieść zatem różne korzyści – w zależności od rodzaju oleju.

Razem czy osobno – jak stosować naturalne olejki do olejowania?

Wyjaśnijmy to na przykładzie. Olej kokosowy ma największe stężenie minerałów, a w jego skład wchodzi kwas laurynowy o właściwościach antybakteryjnych – niestety nie pasuje on do każdego rodzaju włosów. Stosowany pojedynczo, może napuszyć włosy, ale zmieszany z innymi zadziała doskonale, ponieważ świetnie odnajduje się w roli maceratu i przedłuża trwałość wszystkich substancji. Olejki warto mieszać, ale lepiej nie robić tego samodzielnie, jeśli nie posiada się szczegółowej wiedzy na temat ich działania. Najlepiej sięgnąć po profesjonalnie dobraną mieszankę olejków, stworzoną dla konkretnych włosów i w zgodzie z ich porowatością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here