Ważny zakup pajacyków dla niemowląt

Oczekiwanie na dziecko było dla nas wyjątkowym czasem. Jako przyszli rodzice byliśmy świadomi tego, że niebawem nasze dotychczasowe życie zmieni się nie do poznania. Nic dziwnego, że chcieliśmy przygotować się na ten moment najlepiej, jak potrafimy.

Kompletując wyprawkę, przeczytałam wiele porad na temat ubranek dla dzieci. Do niedawna myślałam, że wszystko, co noszą bobasy to śpiochy niemowlęce. Nie miałam pojęcia, co oznaczają te wszystkie dziwne nazwy elementów garderoby dla najmłodszych. Szybko jednak ustaliłam, czym różni się body od pajacyka i śpioszków oraz odkryłam, jak łączyć ubranka ze sobą. Nadal pozostawała jedna niewiadoma. Nie znaliśmy płci naszego, nienarodzonego jeszcze, dziecka. Wybierając ubranka, braliśmy więc pod uwagę body, pajacyki oraz śpioszki dla dziewczynki i chłopca.

Aby nie zaprzątać sobie dłużej głowy niepotrzebnymi rzeczami, stworzyłam listę i wraz z mężem ruszyliśmy na zakupy. Największy dylemat mieliśmy z tym, ile sztuk ubranek kupować w określonym rozmiarze oraz czy śpioszki 56 będą w ogóle potrzebne. Było dla nas oczywiste, że szukamy tylko przewiewnych tkanin z wysoką zawartością bawełny. Robiąc zakupy, spotkaliśmy moją koleżankę z pracy, która doradziła nam, abyśmy zaopatrzyli się w sporą ilość śpiochów. Są wygodne, nie krępują ruchów dziecka i można je dowolnie zestawiać z body czy kaftanikiem.

Ostatecznie wybraliśmy śpiochy niemowlęce rozpinane w kroku, co znacznie ułatwia zmianę pieluchy. Następnego dnia dostaliśmy od mojej koleżanki duży karton, wypełniony po brzegi ubrankami, z których wyrosły jej dzieci. W sumie wyposażyłam szafę naszego maleństwa w body, kaftaniki dla niemowląt i pajacyki w rozmiarze 62 i śpioszki 56. Najmniej miałam jednak ubranek w rozmiarze 56. Wszyscy mówili, że to dobrze, bo dziecko szybko z nich wyrasta.

Kompletując ubranka, pomyślałam też o porze roku, jaka będzie panować, gdy maluch się urodzi. Postanowiłam, że w dzień będę używać głównie śpiochów z body lub kaftanikiem. Śpioszki dla dziewczynki i chłopca sprawdzą się najlepiej w dniu wyjścia ze szpitala. Na noc ubiorę mojemu niemowlakowi body z krótkim rękawem i na to pajac.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here