Czy agregat prądotwórczy do domu będzie tak samo efektywny jak budowlany?

0
1269

Agregat prądotwórczy kojarzy się najczęściej z niwelowaniem skutków klęsk żywiołowych. Na co dzień mobilne generatory, nie tylko pomagają specjalistycznym służbom naprawić wyrządzone przez naturę szkody, ale przydają się również w przypadku prac budowlanych oraz rozmaitych działalności gospodarczych. Duża konkurencja na rynku zwiększyła dostępność sprzętu dla szerszego spektrum odbiorców, dzięki temu czasowe dostawy prądu nie są już tak uciążliwe jak dawniej.

Jaki agregat prądotwórczy będzie odpowiedni do pracy w domu?

Mieszkańcy obrzeży miast i prowincji doskonale znają niekomfortowe sytuacje, w których nastąpiły przerwy w dostawie prądu. Przedmioty martwe lubią być złośliwe, dlatego czasowe wyłączenia zasilania mają miejsce w najmniej oczekiwanych momentach. Jeszcze kilka lat temu bez ingerencji pogotowia energetycznego nie można było wpłynąć na poprawę sytuacji. Obecnie nie trzeba już czekać na przyjazd elektryków, ponieważ dobry agregat prądotwórczy pozwoli wygenerować niezbędne kilowaty. Generator dedykowany do pracy w domu, jest skonfigurowany tak, aby bez problemu był w stanie zasilić sprzęty domowego użytku takie jak lodówki, pralki lub sprzęt elektroniczny. Do użytku awaryjnego w domu najlepiej nadają się urządzenia jednofazowe. Zdaniem ekspertów nie ma na rynku uniwersalnego generatora, który dopasuje się swoją mocą do potrzeb każdego gospodarstwa domowego. Przed dokonaniem zakupu najlepiej zasięgnąć porady fachowca, który dopasuje agregat prądotwórczy do zasilanych sprzętów. To bardzo istotna kwestia, ponieważ są urządzenia, które do rozruchu pobierają wielokrotność własnej mocy znamionowej. Koniecznie należy zwracać uwagę na minimalne i maksymalne wartości mocy, aby nie skazywać generatora na zbyt wysokie obciążenia, ponieważ może to doprowadzić do awarii prądnicy. Generatory są zaprojektowane tak, żeby maksymalnie ładować zasilane urządzenia przez pół godziny. Istotną sprawą jest dobrej jakości silnik i prądnicy w agregacie. Dzięki temu można mieć pewność, że generator nie uszkodzi urządzeń, które ma zasilić.

Który agregat prądotwórczy nadaje się do pracy na budowie ?

Budowa domu to nie tylko formalności w Inspektoracie Nadzoru Budowlanego i dobór odpowiedniej ekipy fachowców budowlanych. Plac budowy nie może profesjonalnie funkcjonować bez odpowiedniego zaplecza. Ważnym elementem jest dostęp do prądu stałego, który z różnych przyczyn nie zawsze jest zapewniony na działce budowlanej od początku. Bywają również sytuacje, w których wygodniej podłączyć elektronarzędzia bezpośrednio do generatora niż do rozdzielni. Agregat prądotwórczy musi zapewnić ciągłość pracy, żeby nie narażać kierownika budowy na dodatkowe wydatki. Przed zakupem urządzenia, które ma służyć na budowie, najlepiej wyliczyć ile prądu potrzebują elektronarzędzia, betoniarki i lampy oświetlające budowaną konstrukcję. Jak wiadomo sprzęty budowlane potrzebują dużo prądu, aby móc funkcjonować prawidłowo. Agregat prądotwórczy powinien dysponować zmiennymi napięciami, które sprostają zróżnicowanym specyfikacją urządzeń budowlanych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here