kuchenka elektryczna
fot. pexels.com

Kuchenka elektryczna to jedno z nowocześniejszych rozwiązań do naszej kuchni domowej. Pozwala ona na przygotowywanie różnych potraw, a także pieczenie w nowoczesnym piekarniku. Ci, którzy boją się, że kuchenka elektryczna oznacza znacznie wyższe rachunki za prąd są w błędzie, gdyż nowoczesne modele pochodzą również z klasy energooszczędnej. Sprawdź, dlaczego warto ją kupić!

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jaka-kuchenka-elektryczna-bedzie-dla-ciebie-najlepszym-wyborem/

Kuchenka elektryczna

Kuchenka elektryczna to serce każdej nowoczesnej kuchni. Umożliwia nam ona przygotowywanie ulubionych potraw, a także pieczenie tych wykwintniejszych. Zakup kuchenki elektrycznej nie powinien być impulsywny, ale dobrze przemyślany, gdyż ten sprzęt będzie nam służył przez następnych kilka lat.

Pierwszym aspektem, który musimy rozważyć przy zakupie kuchenki elektrycznej, jest to czy ma ona być modelem do zabudowy czy też wolnostojącym. Kuchenka wolnostojąca zajmuje znacznie więcej miejsca, zatem może stanowić kiepski wybór dla właścicieli małej kuchni. Kuchenka elektryczna w zabudowie z kolei oznacza dla nas większą estetykę i dbałość o aranżację naszej kuchni, gdyż jest dopasowana do całego wystroju, a do tego zajmuje znacznie mniej miejsca.

Płyta grzewcza

Wybierając kuchenkę elektryczną również musimy rozważyć parametry płyty grzewczej, na której będziemy przyrządzać nasze potrawy. W kuchence elektrycznej występują dwa rodzaje płyt – ceramiczna oraz indukcyjna.

Płyty ceramiczne są ogrzewane przez dedykowane grzałki, które znajdują się bezpośrednio pod polami grzewczymi. Czas stygnięcia oraz rozgrzania tego rodzaju płyty jest znacznie dłuższy niż w przypadku płyty indukcyjnej. Te rozgrzewają się znacznie szybciej, jednakże do poprawnego działania należy mieć odpowiedni sprzęt kuchenny, bowiem zwykłe garnki nie będą na nich w ogóle reagować.

Gotowanie na płycie indukcyjnej jest znacznie szybsze, a także oszczędniejsze, poza wymogiem zakupu garnków oraz patelni, które są przeznaczone do użytkowania na płytach indukcyjnych.

Przeczytaj też: http://www.boolvar.pl/kuchenka-gazowo-elektryczna-czy-warto-kupowac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here