Kuchnia z wyspą

Aranżacja kuchni jest ważna z punktu widzenia każdej gospodyni domowej. Trzeba przyznać, że to właśnie w tej przestrzeni spędza się bardzo dużo czasu. Ludzie nie mają tendencji do okazywania chęci przebywania w danym pomieszczeniu w sytuacji, gdy nie podoba nam się jego wystrój. Ponadto trzeba pamiętać o tym, że w wielu mieszkaniach zaaranżowanie odpowiednio dużej kuchni może napotykać znaczne trudności. Spore kłopoty może budzić niewielka liczba wydzielonych na planie przestrzennym pomieszczeń bądź ich wątły metraż. W takiej sytuacji niezbędne jest połączenie dwóch pokoi funkcjonalnych w jeden. Wtedy jest to kuchnia z wyspą, za pomocą której jest połączona razem z jadalnią. Takie funkcjonalne rozwiązanie jest bardzo często stosowane na zachodzie i wraz z wzrostem świadomości polskiego społeczeństwa pojawia się również w naszych realiach. Trzeba przyznać, że każda osoba, która chce oszczędzić miejsce w swojej powierzchni mieszkalnej, na pewno rozważała taką możliwość. Warto wskazać, że przychylenie się do takiej opcji niesie same zalety, bowiem nie ma żadnych wymogów świadczących za tym, aby kuchnia była pomieszczeniem zamkniętym.

Przy projektowaniu kuchni z wyspą niezwykle ważne jest, aby zwrócić uwagę na blat, który będzie stał pomiędzy dwoma pomieszczeniami. Nie zaleca się, aby był on wykonany z drewna, bowiem zacieki z posiłków mogą bardzo szybko zniszczyć jego powierzchnię. Zdecydowanie zaleca się korzystanie z blatów marmurowych, które są nie tylko bardzo trwałe, ale również wyglądają niezwykle okazale. Oczywiście w przypadku, gdy zdecydujemy się na powierzchnię blatu z kamienia, konieczne może okazać się zapewnienie odpowiednio solidnej podstawy. Niestety, w tym przypadku jedna metalowa rura może nie wystarczyć. W takim przypadku możemy skorzystać z dwóch możliwości. Pierwsza z nich polega na tym, że prześwit pomiędzy dwoma pomieszczeniami będzie wsparty na filarach. Jest to rozwiązanie mało funkcjonalne, dlatego zdecydowanie lepiej jest skorzystać z kilku metalowych podstaw, które będą w stanie znieść ciężar marmurowego blatu.

Drugą kluczową kwestią wydaje się być wybór odpowiedniego koloru ścian w kuchni. W takiej sytuacji dobrze jest, aby był on dostosowany do barwy ścian w pomieszczeniu, do którego wychodzi kuchnia. Można w tym zakresie posiłkować się kontrastem, jednakże dużo lepszy efekt można uzyskać poprzez cieniowanie kolorów. Dobrze jest także, jeżeli kolory obu ścian nie kłócą się z barwą blatu. Wbrew pozorom nie jest trudno osiągnąć taki efekt. Dlatego warto kierować się odpowiednim stopniem rozwagi. Stworzenie profesjonalnej aranżacji może być czasochłonne, jednakże odpowiednie podejście do tematu jest w stanie zagwarantować nam oczekiwane rezultaty, które w dłuższej perspektywie przekują się na nasze zadowolenie. Warto nadmienić, że przedmioty urządzenia kuchni również powinny być adekwatne do założonej aranżacji. Jest to jednak kwestia wybiórcza, którą można w każdej sytuacji poprawić, bowiem ceny mebli kuchennych są bardzo niskie.

http://www.designsekcja.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here