Kurtki motocyklowe skórzane czy tekstylne

Wybierając odzież motocyklową, zwracamy uwagę nie tylko jej wygląd zewnętrzny, lecz przede wszystkim istotne jest bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Poszczególne modele różnią się między sobą nie tylko materiałem, z którego są wykonane, ale również przeznaczeniem. Dowiedz się, w jakich sytuacjach lepiej sprawdzą się kurtki motocyklowe tekstylne, a kiedy skórzane.

Dobierz kurtkę do stylu jazdy

Zanim w ogóle zaczniemy przymierzać konkretne modele kurtek, należy dobrać produkt do tego, na jakich trasach ma się ona sprawdzić. Inne fasony dedykowane są bowiem na jazdę po mieście, a inne doskonale spełnią swoje zadania podczas turystycznych wypraw czy na torze. Jest to szczególnie ważna informacja dla tych osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z motocyklem i kompletowanie niezbędnego sprzętu i stroju mają jeszcze przed sobą. Warto także zadać sobie pytanie, czym różnią się między sobą kurtki motocyklowe oraz jak je wybierać. Podstawowe kryterium dotyczy samego materiału, z którego zostały one wykonane. Do wyboru mamy modele skórzane i tekstylne. Które są lepsze? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wszystko zależy od preferowanego stylu jazdy i posiadanego motocykla.

Kurtki tekstylne — kiedy sprawdzą się najlepiej

Kurtki tekstylne zdecydowanie częściej wybierane są przez osoby jeżdżących po mieście, turystycznie lub w terenie. Wynika to głównie z faktu, że doskonale sprawdzą się nawet podczas deszczu czy upału. Wiele kurtek motocyklowych wyposażonych jest bowiem w ścisły splot zapewniający ochronę przed wilgocią. Na rynku dostępne są również modele uzupełnione o otwory wentylacyjne, zapewniające komfort podczas jazdy w upalne dni lub przy dużym wysiłku. Należy również zwrócić uwagę na fakt, że kurtki motocyklowe tekstylne bardzo często wyposażone są w praktyczne elementy odblaskowe zwiększające bezpieczeństwo motocyklisty podczas jazdy.

Zalety skórzanych kurtek motocyklowych

Produkty wykonane ze skóry bardzo często wybierane są przez kierowców preferujących niskie, szerokie motocykle nawiązujące do amerykańskich maszyn. Przede wszystkim doceniane są one za możliwość doczepienia różnego rodzaju ozdób, które nadadzą kurtce indywidualnego charakteru. Skórzane modele bardzo często kojarzone są z rockowym i buntowniczym stylem życia, czego odzwierciedleniem ma być właśnie niczym nieograniczona jazda na motocyklu, która nie bez powodu nazywana jest przez samych motocyklistów „lataniem”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here