Liposukcja brzucha

Zabieg liposukcji na trwałe już wszedł do gabinetów medycyny estetycznej. Jednym z najczęściej poddawanych tym zabiegom części ciała jest brzuch.

Na czym polega liposukcja brzucha?

Polega na usunięciu za jednym lub kilkoma razami znacznej ilości tkanki tłuszczowej z obszaru brzucha. Naturalnie każdy zabieg zawsze poprzedza szczegółowy wywiad zdrowotny. Chodzi o wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Należy też w odpowiedni sposób przygotować się do zabiegu. Przynajmniej na dwa tygodnie przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny, jak i innych leków zawierających kwas acetylosalicylowy. Mowa tu także o pochodnych, takich jak na przykład ibufen, ibuprofen, ketonal, majamil, pyralgina i podobne. Można jednak przyjmować paracetamol. Wskazane jest natomiast przyjmowanie witaminy C, także w postaci rutinoscorbinu. Naturalnie przed zabiegiem należy zmyć makijaż, wyjąć szkła kontaktowe, paznokcie nie powinny być polakierowane.

Zabieg liposukcji brzucha może odbywać się w dwóch etapach. W pierwszym etapie stosowane są długie impulsy lasera. Od razu powoduje to znaczną redukcję tkanki tłuszczowej i jednoczesne głębsze ujędrnienie struktury skóry. Zabieg można wykonywać za pomocą specjalnego urządzenia, które szybko i z niezwykłą precyzją aplikuje energię. Przy czym podczas całego zabiegu temperatura powierzchni skóry jest pod stałą kontrolą. Tu nic złego nie może się stać.

W drugim etapie ujędrniamy skórę, jednocześnie wygładzając ją. Na końcu skórę poddaje się dokładnemu oczyszczeniu i dezynfekcji. Skóra przez cały czas jest chłodzona. Chodzi o zminimalizowanie dyskomfortu i wyeliminowanie bólu. Sam czas trwania zabiegu zależny jest od obszaru zabiegowego. Z reguły trwa od 20 do 40 minut.

Efekty są natychmiastowe. Od razu po zabiegu można stracić w obwodzie do 7 cm i nie jest to bolesna utrata. Z praktyki wynika, że najlepsze rezultaty osiągane są po 3–4 zabiegach. Wtedy utracić można nawet 25 cm w obwodzie. Oczywiście są to zawsze kwestie indywidualne. Już po pierwszym zabiegu wzrasta napięcie i jędrność skóry. Mało tego, w miejscu poddanym zabiegowi następuje redukcja cellulitu. Co równie ciekawe, jak i ważne: zabieg liposukcji brzucha gwarantuje, że usunięte komórki tłuszczowe nie odrodzą się w tych miejscach już nigdy więcej.

Podkreślmy jeszcze raz, że liposukcja brzucha nie jest leczeniem otyłości, to zabieg z zakresu medycyny estetycznej i służy do modelowania ciała. Efekty.

Pierwsze zmiany w kształcie sylwetki są widoczne bardzo szybko. Jednak jest to proces. Obrzęk wchłania się stopniowo. Przebudowa tkanki tłuszczowej to już kilka tygodni. Oczywiście są to kwestie indywidualne. Można jednak pokusić się o stwierdzenie, że ostateczny efekt leczenia widoczny będzie po mniej więcej trzech miesiącach.

Tkanka tłuszczowa zostanie więc usunięta, obwód się zmniejszy. Miejscowa otyłość zniknie. Sylwetka zostanie wymodelowana.

Jednak — podkreślmy to — końcowe rezultaty zabiegu zależne są od stanu zdrowia pacjentki czy pacjenta, budowy ciała, masy ciała sprzed zabiegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here