łuk

Łucznictwo to forma aktywności, która sięga wielu tysięcy lat wstecz. Jest bardzo efektownym sportem, który skupia wokół siebie spore grono pasjonatów. Nabycie łuku profesjonalnego nie jest dziś żadnym problemem – sprzęt może być wykorzystywany rekreacyjnie, myśliwsko lub sportowo.

Pradawna tradycja strzelecka w nowoczesnym wydaniu

Łucznictwo wywodzące się z dawnych technik strzeleckich wyewoluowało w łucznictwo sportowe. Jest ono m.in. czynną dyscypliną na igrzyskach olimpijskich. Wielu hobbystów oraz bardziej zaawansowanych sportowców chętnie sięga po łuk profesjonalny, (https://www.e-luk.pl/pol_m_LUKI-210.html) aby zmierzyć się z własnymi umiejętnościami. Skuteczne strzelanie do celu przy jego pomocy to nie lada wyczyn, który należy trenować jak każdą inną formę sportu. Może być sposobem na oderwanie się od rzeczywistości i zrelaksowanie po pracowitym tygodniu, przynosząc radość z nabierania wprawy, celnych strzałów i zdrowej konkurencji w grupie.

Łuki cieszą się również popularnością wśród osób fascynujących się dawną kulturą czy też zajmującymi się rekonstrukcjami historycznymi różnych okresów w dziejach. Replika tradycyjnego drewnianego łuku pozwala m.in. na wykonanie efektownych zdjęć podczas sesji plenerowych.

Łuk profesjonalny – rodzaje

Dzisiejsze łuki wyglądają i funkcjonują nieco inaczej niż te tradycyjne, jednak wielbiciel klasyki również znajdzie satysfakcjonujący go produkt. Łuk myśliwski (hunter) może dać dużo radości w trakcie strzelania – nawet jeśli klient na co dzień używa nowoczesnych wariantów łuku profesjonalnego. Łuk ten jest jednoczęściowy, wyposażony w cięciwę i wykonany z drewna wysokiej jakości – np. afrykańskiego mahoniu lub orzecha włoskiego. Każdy pasjonat powinien mieć przynajmniej jeden taki łuk!

Drugim wariantem jest łuk sportowy, który jest nieco podobny do klasycznego, jednak jego ramiona można odpinać i wygodnie transportować. Na rynku można nabyć zarówno łuki przeznaczone dla zaawansowanych strzelców, jak i te dla nowicjuszy. Niektóre modele stworzone są specjalnie dla osób uczących się.

Łuk bloczkowy to łuk profesjonalny, który najbardziej odbiega wyglądem od tradycyjnego. Ma wyjątkową konstrukcję, która pozwala oddać celny i niezwykle szybki strzał przy użyciu minimalnej siły. Ambitni łucznicy docenią go bez względu na posiadane doświadczenie. Jest świetnym wyborem dla myśliwych, ale nadaje się również do strzelania sportowego i rekreacyjnego. Materiały, z jakich wykonuje się tego rodzaju łuki, są odporne na działanie warunków atmosferycznych oraz uszkodzenia mechaniczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here