tabletki antykoncepcyje

W dzisiejszych czasach metod antykoncepcji jest naprawdę cała masa. Wybór należy do nas, należy jednak przy wyborze odpowiedniej metody skonsultować się ze specjalistą oraz wykonać wyniki badać, aby wiedzieć czy coś nam nie mamy przeciwskazań do stosowania żadnych metod. Dużo osób przed zdecydowaniem się na odpowiednią metodę szuka odpowiedzi w internecie. Nic dziwnego, jest to naprawdę duży skarbiec wiedzy. Poniżej znajdują się najpopularniejsze metody antykoncepcji, które są przeznaczone dla kobiet.

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/metody-antykoncepcji/

Tabletki antykoncepcyjne

Pomimo tego, że kobiety znają skutki uboczne tabletek antykoncepcyjnych to i tak po nie sięgają. Kobiety zażywające je skarżą się na nieustanny okres, który jest dodatkowo długotrwały. Może trwać nawet przez pierwsze trzy miesiące stosowania tabletek. Innymi skutkami tabletek może być tycie czy nawet brak libido. 

Wszystkie te skutki spowodowane są hormonami. To właśnie dlatego tak ważne przed wybraniem tej metody jest skonsultowanie tego z lekarzem specjalistą.

Spirala

Spirala nie należy do najtańszych metod antykoncepcji, chociaż jej działanie i łatwość zabiegu, za taką cenę jest jak najbardziej w porządku. Prywatnie, bez wcześniej wykupionego abonamentu, koszt założenia będzie wynosił około 1500 zł, natomiast z zakupionym abonamentem lub wykonaniem zabiegu na NFZ ta przyjemność może nas kosztować jedynie około 500 zł. Czyli cena, za samą spiralę.

Spiralę możecie założyć na 3 lub na 5 lat. Czy jest to dobra cena? Dla porównania weźmy sobie inną metodę antykoncepcyjną taką jak tabletki antykoncepcyjne. Za tabletki zapłacimy 30 zł w miesiącu, czyli rocznie jest to koszt 360 zł, a w ciągu trzech lat 1080 zł, czyli jeśli zakupilibyśmy zapas tabletek na 5 lat, będzie to koszt wynoszący nas 1800 zł. Dodatkowo tabletki musimy brać codziennie, a spiralę zakładamy raz i nie musimy się już martwić o systematyczność.

Naturalne metody antykoncepcyjne –  kalendarzyk, stosunek przerywany

Naturalne metody antykoncepcji takie jak kalendarzy czy stosunek przerywany to metody, które nie są skutecznie, ponieważ nie chronią one przed zajściem w ciążę. Ich działanie można przybliżyć do ruletki, w której nie wiadomo co przyniesie nam los. W jenym przypadku będzie tak, że nie dojdzie do zapłodnienia, a w innym może okazać się coś zupełnie innego. Nie zostawiajmy więc losu naszej przyszłości na refleksie naszego partnera, czy na wyliczaniu dni.

Zobacz też: http://www.boolvar.pl/metody-antykoncepcji-dla-mezczyzn/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here