Modna biżuteria w sezonie zima 2020/2021

Biżuteria jest elementem, który nadaje naszym stylizacjom niepowtarzalności i podkreśla indywidualny charakter. Niezależnie od tego czy na bieżąco śledzimy modowe nowości, czy kreujemy swój własny styl, warto czasem dowiedzieć się, jakie dodatki są obecnie na topie. Sezon zimowy 2020/2021 już się rozpoczął i jeszcze nie wiecie, jaką bransoletkę lub naszyjnik wybrać? Razem przyjrzyjmy się aktualnym trendom i sprawdź, który styl będzie idealny dla Ciebie.

Królowanie złota

Kruszcem, który najczęściej pojawia się w wielu biżuteryjnych inspiracjach, jest złoto. Związane jest to z dominującym w obecnym sezonie zimowym bogactwem związanym ze stylem wiktoriańskim, do którego nawiązują trendy. Jednak w trendach nie brakuje także dodatków wykonanych ze srebra, stali nierdzewnej oraz innych znanych kruszców.

Moda na łańcuchy XXL

W trendach sezonu zimowego 2020/2021 znajdziemy m.in. łańcuchy XXL. To idealna biżuteria do kreacji w stylu hippisowskim, ale sprawdzi się również przy minimalistycznych stylizacjach. Ze względu na cechy dodatków XXL – duży rozmiar i grube oczka łańcuchów – doskonale sprawdzą się przy zimowych kurtkach, czapkach i szalikach.

W formie łańcuchów XXL dostaniemy zarówno naszyjniki, jak i kolczyki czy bransoletki. Jeśli decydujemy się na takie dodatki biżuteryjne i zależy nam na lekkości, lepiej wybrać jeden rodzaj, np. krótki wisior, ponieważ więcej elementów może nadać zbyt masywny wygląd naszej stylizacji.

biżuteria

Perły modnymi kamieniami w biżuterii

Nie ustaje moda na perły, które także w obecnym sezonie zimowym 2020/2021 królują w biżuterii. Ciekawą propozycją zasługującą na naszą uwagę jest zestawienie morskich diamentów z wcześniej wspomnianymi popularnymi łańcuchami XXL. Taka biżuteria podkreśli elegancki styl naszych stylizacji, a jednocześnie pokaże, że nie boimy się nietypowych dotychczas zestawień i to, że podążamy własną drogą.

Chokery na sezon zimowy 2020/2021

Chokery to kolejne elementy garderoby, które nie wychodzą z mody. Zimą założymy zarówno te klasyczne wykonane z żyłki czy tasiemki, jak i chokery w zupełnie nowych, odważnych odsłonach – nieregularne, masywne obręcze, paski ze sprzączką oraz kształtem przypominające grube pierścienie.

Królewska biżuteria na zimę

Bransoletki, naszyjniki czy broszki bogato zdobione kamieniami naturalnymi to kolejny trend tej zimy. Kolorowa biżuteria zwykle oprawiona w złoto sprawdzi się przy prostych, minimalistycznych kreacjach, nadając im charakteru, jak i przy codziennych stylizacjach, kiedy chcemy je odświeżyć i dodać koloru.

biżuteria na zimę

Skromna, drobna biżuteria

Chociaż głównym hasłem określającym biżuteria w sezonie zimowym 2020/2021 to “im więcej, tym lepiej”, to w trendach zawsze znajdziemy oznaki minimalizmu, który zadowoli tych, co nie przepadają za przepychem i ciężkością proponowanej biżuterii. 

Obok grubych łańcuchów XXL, broszkach bogato zdobionych w zimowych trendach pojawia się drobna biżuteria będąca zupełnym przeciwieństwem do masywnych, ciężkich dodatków biżuteryjnych. Dodanie drobnych bransoletek do naszej kreacji sprawi, że nabierze ona lekkości i kobiecości.

Wśród popularnej delikatnej biżuterii w sezonie zimowym 2020/2021 znajdziemy bransoletki wykonane ze sznurka, z koralików na gumce czy w postaci metalowych łańcuszków o drobnych oczkach. Modne jest dodawanie do nich pojedynczych, skromnych zawieszek, a także zakładanie wisiorków warstwowo.

Modna zimowa biżuteria DIY

Kiedy już wiemy, który z obecnych trendów najbardziej odpowiada naszemu stylowi, zamiast kupować gotową biżuterię, spróbujmy zrobić ją sami. Jeśli nie mamy pomysłu, jak ją wykonać, poszukajmy inspiracji w Internecie. Propozycje i wskazówki, jak stworzyć własne dodatki znajdziemy m.in. na blogu Korallo (https://www.korallo.pl/blog/).

Bogactwo wyboru biżuterii w sezonie zimowym

Przepych, duży rozmiar i nieograniczony wybór to określenia, którymi moglibyśmy opisać najważniejsze trendy w sezonie zimowym 2020/2021. Masywne, grube naszyjniki, perły w połączeniu ze złotem, broszki zdobione kamieniami naturalnymi, a także popularne chokery w nowych odsłonach i delikatne, minimalistyczne bransoletki to aktualne top w modzie. Dzięki zróżnicowanym cechom biżuterii możemy wybrać tą, która najlepiej odpowiada naszym upodobaniom i potrzebom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here