Trening fizyczny w Katowicach

Regularny trening fizyczny to idealny sposób na poprawienie swojej kondycji, odporności oraz innych istotnych w funkcjonowaniu organizmu parametrów. Szczególnie warto podejmować regularne treningi w tych częściach Polski, w których narażeni jesteśmy na różnego typu szkodliwe oddziaływania – na przykład smog. Niestety, ale Górny Śląsk oraz jego stolica – Katowice – to region, który każdej zimy spowija nieprzyjemna chmura smogu. Dlatego nie powinno dziwić, że mieszkańcy tego miasta tak chętnie zapisują się do klubów fitness lub siłowni. Poniżej podpowiadamy – jakie są obecnie najpopularniejsze formy treningu w Katowicach oraz na które z nich warto się zapisać, jeśli zależy ci na zdrowym stylu życia .

Joga – dla ciała, umysłu i ducha

Joga to forma treningów, która na stałe zadomowiła się w naszym kraju. W Katowicach funkcjonują różne kluby fitness i siłownie, prowadzące treningi jogi. Są one dedykowane dla najróżniejszych osób – zarówno dla tych, którzy pragną rozciągnąć swoje tkanki, stawy i mięśnie, a także dla osób o bardziej zaawansowanych potrzebach. Warto podkreślić, że ćwiczenie jogi dobrze wpływa na kręgosłup i jest dedykowane zarówno dla osób cierpiących na bóle pleców (m.in. lędźwi, odcinka piersiowego, odcinka szyjnego), jak i tych, którzy pragną się przed ich wystąpieniem zabezpieczyć.

Trening EMS Katowice – nowość, z którą warto się zapoznać

Trening EMS dedykowany jest dla rozmaitych osób – odchudzających się, szlifujących muskulaturę, przechodzących rehabilitację po wypadkach. Specyfika treningu EMS polega na użyciu kamizelki, obręczy i pasa, które ubieramy na czas trwania treningu. Zamontowane na nich elektrody wysyłają ledwo odczuwalne impulsy elektryczne, które aktywują nasze tkanki mięśniowe. W rezultacie – trening EMS jest jednym z najskuteczniejszych treningów siłowych w ogóle. Jak wskazują sami fizjoterapeuci – trening ten pozwala osiągnąć podobne rezultaty co zwykły trening na siłowni, ale w 3-4 krótszym czasie i przy mniejszym nakładzie wysiłku.

Trening ekspresowy – bo liczy się czas!

Trening nie musi trwać długo. Nie musimy poświęcać 2 godzin na siłowni, by poprawić naszą kondycję fizyczną, muskulaturę, krążenie lub inne funkcje organizmu. Wiele osób poszukuje treningów „skondensowanych”, które będą trwać krócej niż pół godziny, a przyniosą efekty niewiele gorsze niż trening konwencjonalny. Takim osobom polecamy oferowane w niektórych katowickich siłowniach treningi o zgrabnej nazwie – Short Class lub Tabata Express. Polegają one na wykonywaniu ćwiczeń w czterominutowych turach, poświęconych konkretnym partiom organizmu. Jest to połączenie ćwiczeń aerobowych oraz interwałowych.

Zumba w Katowicach – dla kogo i dla-czego?

Zumba zyskała sobie serca wielu kobiet w naszym kraju. Tymczasem, jest to również świetny trening dla mężczyzn. Zumba łączy elementy treningu fintess, treningu cardio, rozciągania oraz – tańca! Zazwyczaj, w czasie treningu zumby wykonujemy ćwiczenia w rytm muzyki przez okres około godziny. Prezentowane przez prowadzących choreografie są proste i mogą być z łatwością naśladowane przez ćwiczących. Zumba jest dedykowana zarówno dla osób, które poszukują treningów alternatywnych względem na przykład treningu siłowego, jak i dla osób zupełnie „zielonych w temacie”, które pragną dopiero rozpocząć swoją przygodę z klubami fitness.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here