Mycie peruki

Mycie nabytej w specjalistycznym sklepie peruk  lub też zakładzie medycyny estetycznej peruki nie jest jakimkolwiek problemem, bowiem wystarczy postępować zgodnie z wytycznymi specjalistów dotyczącymi mycia samodzielnie zapuszczonych włosów, nieprawdaż? Okazuje się, że nie jest to do końca prawda, bowiem wyrób o którym mowa wymaga nieco więcej troski oraz zastosowania odpowiednich środków, aby mógł on cieszyć oko doskonałym wyglądem oraz spełniać swoje zadanie przez możliwie najdłuższy okres czasu. Dlatego też postanowiliśmy niniejszy wpis poświęcić właśnie poradom dotyczącym efektywnego i bezpiecznego mycia oraz czyszczenia peruk naturalnych, których są Państwo szczęśliwymi posiadaczami.

Przede wszystkim pamiętać należy o tym, że zabiegi wykonujemy przy wykorzystaniu letniej wody. Procedurę usuwania wszelkiej maści zanieczyszczeń czy też pozostałości po używanych kosmetykach rozpocząć należy od zwilżenia produktu, począwszy od kierowania strumienia wody na jego czubek i stopniowo przesuwając się ku dołowi. Następnie warto umieścić wyrób w misce z letnią wodą oraz rozpuszczoną w niej niewielką dawką szamponu dedykowanego perukom naturalnym – pozwoli to pozbyć się wszelkich niesfornych zanieczyszczeń, z którymi nie poradził sobie wstępny prysznic. Jeżeli zauważamy, że efekt w dalszym ciągu nie spełnia w stu procentach naszych oczekiwań, procedurę możemy powtórzyć.

Kiedy już zarówno poszczególne pasma włosowe jak i baza monofilamentowa do której są one przytwierdzone będą czyste, możemy pokusić się o aplikację na zewnętrzną stronę peruki niewielkiej ilości odżywki oraz środka nawilżającego, które to zapobiegną zbyt szybkiemu przesuszaniu się włosów oraz sprawią, że będą one olśniewały podobnym blaskiem jak miało to miejsce w momencie zakupu. Kluczową kwestią, o której część użytkowników zapomina jest konieczność pozostawienia peruki do samoistnego wyschnięcia lub też otulenia jej miękkim ręcznikiem, który to przyspieszy tempo absorpcji wody i zastosowanych kosmetyków. Odradzamy posiłkowanie się lokówkami, prostownicami oraz innymi urządzeniami, które generują duże ilości ciepła, bowiem może to zniweczyć nasze starania mające na celu nawilżenie pasemek włosów stanowiących najistotniejszy element produktu.

Po zakończeniu pielęgnacji perukę należy delikatnie rozczesać przy pomocy szczotki lub grzebienia, uważając, aby nie rozwiązać ani nie poluzować węzełków zastosowanych celem przytwierdzenia poszczególnych pasemek do bazy wykonanej z akrylu lub monofilamentu. Jeżeli opisane powyżej czynności wykonywać będziemy regularnie i z odpowiednią dbałością, możemy mieć przekonanie graniczące niemalże pewnością, że raz zakupiona peruka będzie nam towarzyszyć w codziennym życiu przez kilka następnych miesięcy, a jeżeli tylko odpowiednio się o to postaramy – nawet przez kilka lat!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here