Ludzie dzielą się na dwie kategorie: tych, którzy najbardziej lubią prezenty robić oraz tych, którzy prezenty lubią przede wszystkim otrzymywać. Ci piersi nie mają zwykle kłopotów z wybraniem najlepszego podarunku dla swojej rodziny oraz przyjaciół – niezależnie od okazji. Drudzy w okolicy Mikołajek oraz Gwiazdki wpadają w panikę. Choć doskonale wiedzą, co sami chcieliby zobaczyć pod choinką, nie są w stanie wybrać i kupić niczego dla bliskich. A przecież jest taki prezent, który można zrobić właściwie każdemu – wystarczy go odpowiednio dostosować. Co to takiego? Oczywiście puzzle!

Puzzle to prezenty niemal idealne. Choć oczywiście nie każdy musi być zatwardziałym puzzlomaniakiem, niewiele jest osób, które nie odczuwały kiedyś radości składając kolorowe kwadraciki z wypustkami w jedną, piękną całość. Puzzle jak nic innego potrafią zjednoczyć rodzinę – siedząc przy wspólnym stole, szczelnie pokrytym setkami, a nawet tysiącami elementów bawimy się doskonale. Mamy wreszcie czas na przyjemną rozmowę z bliskimi bez towarzyszącego nam przy tak wielu okazjach szumu telewizora, a pracując nad złożeniem obrazu, uczymy się dzielić pracą i planować strategię. Bo puzzle to pewien problem i jego rozwiązanie zawsze łatwiejsze jest wtedy, kiedy próbujemy do niego dojść wspólnie.

Co więcej, różnorodność puzzli i niemal nieskończenie wiele kreatywnych zestawów sprawia, iż nie sposób nie dostosować prezentu do gustu osoby obdarowywanej. Można kupić je tak w sklepach stacjonarnych – księgarniach czy sklepach z zabawkami, jak i  w internecie. Decydując się na zakupy puzzli w sieci, pierwszym miejscem, które warto odwiedzić, to sklep Art-puzzle.pl – bez wątpienia najlepiej wyposażony sklep z puzzlami w całej polskiej sieci! Specjalizuje się on przede wszystkim w zestawach artystycznych, czyli puzzlach prezentujących dzieła sztuki – te doskonale znane, jak i mniej rozpoznawalne. Na art-puzzle znaleźć można jednak znacznie, znacznie więcej niż zestawy z Mona Lisą, czy pięknymi pejzażami Moneta. To prawdziwa kopalnia inspiracji i każdy znajdzie w ofercie sklepu coś w sam raz dla siebie. A także na świąteczny prezent!

Aby więc tym, którzy rokrocznie nie potrafią znaleźć odpowiedniego prezentu dla swojej rodziny oraz przyjaciół, ułatwić zadanie, przygotowaliśmy listę zestawów, które idealnie sprawdzą się na podarunki dla bliskich!

Prezent dla mamy/żony/dziewczyny

Puzzle to idealny prezent dla kobiet – to one zresztą są częściej zapalonymi puzzlomaniakami. Doskonale radzą sobie z wyzwaniem wymagającym cierpliwości, długiej koncentracji oraz spostrzegawczości. Wybór odpowiedniego zestawu dla bliskiej kobiety nie będzie problemem – z całą pewnością w ich gusta trafią przepiękne artystyczne puzzle z klasycznymi obrazami takimi jak choćby dzieła Wielkich Mistrzów, niepowtarzalnych francuskich impresjonistów czy też niezwykle zdobne kompozycje Alfonsa Muchy czy Gustava Klimta. Jeśli jednak zależy nam na czymś niezwykle oryginalnym, doskonałą propozycją będą zestawu puzzli z obrazami mniej znanych artystów: Johna Williama Waterhouse, twórcy niezapomnianych kobiecych portretów oraz scen mitologicznych i religijnych, Léona Comerre, którego wspaniałe eteryczne bohaterki zdają się pochodzić raczej z baśni niż rzeczywistości, czy też współczesnych malarzy i grafików: Rosiny Wachtmeister, Jane Crowther, znanych z wizerunków kotów lub Josephiny Wall, w której obrazach odnaleźć można inspiracje filmami fantasy.

Prezent dla taty/męża/chłopaka

Choć artystyczne malarstwo zdaje się być domeną kobiet, wcale nie musi nią być! Mężczyźni to często wielcy miłośnicy sztuki abstrakcyjnej, nieoczywistej. I dla nich znaleźć można coś idealnego pod choinkę! Co może trafić w ich gusta? Przede wszystkim niezwykłe kompozycje M.C.Eschera, którego zdolność oszukiwania oka i wprawiania obserwatorów w zdumienie zasługuje na osobną książkę! Intrygujące, często czarno-białe kompozycje, przedziwne, niemożliwe figury oraz konstrukcje, które nie powstały nigdzie indziej, niż w głowie artysty, mogą być prawdziwą puzzlową przygodą. Mężczyźni z całą pewnością docenią także zestawy puzzli ze sztuką Modiglianiego. Jego artystyczne akty, które niegdyś tak bardzo szokowały, dziś są przykładem niezwykle intymnego i pełnego emocji spojrzenia na piękno kobiet.

Prezent dla dziewczynki

Znalezienie odpowiedniego zestawu dla małej kobietki nie może stanowić żadnego problemu. Ich zainteresowania krążą najczęściej – choć nie zawsze – wokół kilku tematów: księżniczek, baśni czy  zwierzątek. I choć można pójść na łatwiznę i kupić pierwszy lepszy zestaw z wizerunkami bohaterek ukochanych przez wszystkich disneyowskich filmów animowanych, ci nieco bardziej oryginalnie mogą sięgnąć po zestawy z nieco wyższej półki. I wśród nich jedną z najpiękniejszych propozycji są puzzle z przepięknym obrazem rumuńskiej artystki, Andrei Kürti. Jej Cztery księżniczki to prawdziwa uczta dla oka, która może sprawić, iż nasza córka, siostrzenica, kuzynka może zainteresować się sztuką. W kategorii „zwierzęta” uwagę zaś zwrócić należy przede wszystkim na piękne puzzle z kotami, produkowane przez firmę Heye oraz zupełnie niezwykłe zestawy z serii Zozoville, których przedziwne śmieszne i straszne zwierzęta-potwory spodobają się z pewnością całej rodzinie.

Prezent dla chłopca

W sklepie art-puzzle nie brakuje także odpowiednich zestawów puzzli dla młodego mężczyzny. Jak trafić w ich zainteresowania? Wybierając jedną z dziesiątek rodzajów map – choćby doskonałą układankę Poznaj świat! Firmy Heye, w której w zabawny sposób zaprezentowany jest cały glob i jego dość niezwykłe atrakcje. Świetnym pomysłem będzie także mapa Świat Piratów, prezentującej fascynujący okres dominacji na ocenach tych morskich rozbójników. Chłopców z całą pewnością zainteresują także puzzle 3d przedstawiające najbardziej znane budowle świata – londyńskiego Big Bena, czy paryską Wieżę Eiffla.

Puzzle to prezent tak uniwersalny, jak i bardzo mądry. Ich układanie ma bowiem same zalety – kształtuje charakter, uczy koncentracji oraz zmusza do wspólnej i zgodnej pracy. Powodów dla których warto je układać są dziesiątki! Jeśli więc osobom, które kochamy chcemy zrobić prezent tak oryginalny, jak i pożyteczny, nie ma sensu szukać niczego więcej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here