Naklejki na ścianę – trafiony sposób na bajkowy klimat w pokoju dziecięcym

W pokoju dziecięcym powinna panować wszechobecna radość, pełna gama kolorów i kreatywność, bowiem elementy te stymulują rozwój dziecka. Nie od dziś wiadomo, że barwy w aranżacji wnętrza mają znaczenie, dlatego jak najbardziej powinny znaleźć się w pokoju dziecięcym. Można to uczynić za pomocą kolorowych ścian, dodatków, czy mebli. Świetnym rozwiązaniem są także naklejki na ścianę z motywem ulubionych bohaterów i bohaterek z bajek, czy komiksów.

Kolor wpływa na rozwój emocjonalny dziecka

Nudne, monotonne, ascetyczne wnętrza nie są przestrzenią odpowiednią dla dziecka. W pokoju dziecięcym powinna panować radość. To właśnie w tym pomieszczeniu dziecko spędza wiele czasu, bawi się, uczy, czyta, rozbudza swoją kreatywność i wyobraźnie. Dajmy mu więc odpowiednie warunki do działania. Pokój dziecięcy i jego wygląd ma wpływ na rozwój emocjonalny malucha, dlatego sprawmy, aby dominowała w nim radość. Naklejki na ścianę do pokoju dziecięcego, kolorowe meble, puchowe poduszki, barwne kartony na zabawki poprawią zdecydowania komfort dziecka z przebywania w takim pokoju.

W jaki sposób odświeżyć pokój dziecięcy

Każde dziecko dość szybko zyskuje swoich ulubionych bohaterów. Przede wszystkim są to postaci z ulubionych bajek, które oglądają. Samochody z kreskówek, postaci z animowanych filmów Disneya lub Lego. Tych dziecięcych bohaterów jest wielu i nic dziwnego, że dzieci chcą mieć z ich motywem ubrania, plecaki, zeszyty, zabawki, a nawet ściany. W tym celu powstały właśnie naklejki na ścianę, aby postaci te mogły być częstymi gośćmi dziecięcych pokoików.

Co ważne, z takimi naklejkami nie będzie trzeba zbyt często remontować pokoju dziecięcego. Każdy rodzic wie, że dzieci ćwiczą swoją kreatywność na różnych płaszczyznach, także na ścianach. Pomazane kredkami, flamastrami i farbami wymagałyby malowania co najmniej kilka razy do roku. Zamiast tego można zastanowić się nad przyklejeniem w tych miejscach naklejek na ścianę – https://wally.com.pl/i59,naklejki-na-sciane.html, a dziecku dać podłoże do malowania na przykład w formie tablicy kredowej lub magnetycznej. Estetyczne tapety lub kolorowe ściany niestety nie zawsze sprawdzają się w pokoju dziecięcym. Co więcej, często nie potrafią wygrać z wyobraźnią i kreatywnością dzieci.

Naklejki na ścianę są bardzo łatwe w montażu i jednocześnie w prosty sposób można je także zdemontować. Mnogość wzorów i rozmiarów pozwala na częste zmienianie motywu, bo jak wiadomo dzieci co rusz mają nowych bohaterów. Sprzyja temu także stosunkowo niska cena takich naklejek, w porównaniu do potrzeby remontowania, malowania, czy tapetowania całego pokoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here