Odpowiednia dieta to podstawa

Okazuje się, że wiele osób ma z tym problem. Są bolące i dodatkowo to bardzo wstydliwa dolegliwość. Chodzi oczywiście o hemoroidy. Co to takiego? Każdy to wie, gdyż naprawdę każdego albo bezpośrednio lub pośrednio dotyczyła ta choroba. Są to bolące guzki odbytu, które często nie pozwalają normalnie się załatwić. Bolą nawet podczas siedzenia. Mogą być wewnętrzne lub zewnętrzne i te drugie są bardziej kłopotliwe, rzeczywiście nie można porządnie załatwić się w toalecie. Niestety nie rzadko hemoroidy są efektem naszego nieprawidłowego jedzenia. Nasz jadłospis jest ubogi w wartości odżywcze, zapychamy się słodyczami i daniami fast-food, przez co doskwierają nam zaparcia. Uciążliwe i długotrwałe zaparcia prowadzą właśnie do powstawania hemoroidów. Problem dotyczy także ciężarnych, które w tym stanie są na przegranej pozycji. Wiadomo, że kobiety w ciąży nie mogą spożywać praktycznie żadnych leków, ze względu na dobro dziecka. Także pozbycie się hemoroidów w ciąży zazwyczaj graniczy z cudem. Tak ważna jest dlatego profilaktyka. Powstawaniu hemoroidów sprzyja także siedzący tryb życia. Dieta i aktywność fizyczna są w takim razie orężem, które daje możliwość zapobiegania powstawania hemoroidów.
Na pewno są też określone grupy osób, które będą bardziej narażone na żylaki odbytu, jednak pomimo tego okazuje się, że każdy może stać się ich ofiarą. Jaka dieta przy hemoroidach będzie odpowiednia? Trzeba wziąć kilka czynników pod uwagę.
– dieta – nie ma to być określenie jakiejś restrykcyjnej diety, która będzie dla nas męką i katorgą. Musimy zastanowić się, co jest najlepsze dla naszego organizmu i co doprowadziło nas do przewlekłych zaparć. Na pewno każdy z nas wie, po jakich określonych produktach nie może się załatwić, trzeba je w takim razie wyeliminować z menu. Dodatkowo do swojego jadłospisu trzeba wprowadzić zdrowe, świeże, lokalne i nieprzetworzone produkty. Musimy pamiętać, że mają one właśnie najwięcej minerałów i wartości odżywczych potrzebnych organizmowi, by dobrze funkcjonował. Lokalne owoce i warzywa mają dużo błonnika, który pozwoli na samoistne oczyszczanie się. Błonnik działa, jak miotełka, która pomaga usuwać resztki z naszego ciała. Często mamy za mało tej substancji w swoich potrawach. Nie sięgamy po warzywa, a owoce są omijane szerokim łukiem. Jest to duży błąd. Pamiętajmy także, że zjedzenie jednego jabłka nie naprawi i nie rozwiąże od razu problemu przewlekłych zaparć, które doprowadziły do hemoroidów. Na wszystko potrzeba czasu. Kolejną podstawową zasadą, o której zapominamy, jest odpowiednie nawodnianie organizmu. Nie pijemy wody, a jeśli już coś pijemy, to zazwyczaj słodkie, gazowane napoje, które potęguje jeszcze bardziej zaparcia. Woda również pozwala rozluźnić zalęgające resztki kału w jelitach.
Hemoroidy są uciążliwe. Często wstydzimy nawet poprosić w aptece o jakiś specyfik na tę dolegliwość. Tym bardziej powinniśmy dbać o siebie, by do nich nie doprowadzić. Odpowiednio zbilansowana i obfita w zdrowe i świeże produkty dieta może nam w tym pomóc.

http://www.niezawal.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here