Każda czynność ma swoje dobre i złe strony, trzeba tylko określić, co jest dla nas wartością pozytywną, a co negatywną. Jeden pomoże na przykład być zachwycony tym, że dana potrawa jest przyprawiona ostrymi przyprawami, inny z kolei jest zły z tego powodu.

Jeśli chodzi o sport jest podobnie, choć wydaje się to całkowicie niezgodne z wcześniejszym przykładem. Gdy na przykład potrzebujesz spróbować takiej dyscypliny, dzięki której wyrzeźbisz mięśnie, postaw na ćwiczenia siłowe – nie trening cardio – które możesz uprawiać w siłowni. Ale nie każdemu to odpowiada, dla niektórych trening siłowy to lepsza forma ćwiczeń. Niektórych bowiem przeraża idea posiadania wielu wyraźnych mięśni – wolą być szczupli i mieć elastyczne ciało.

Tylko że taka skrajność nie jest niczym dobrym. Sport bowiem wymaga kooperacji obu form ćwiczeń. Trening cardio jest potrzebny, by zredukować tkankę tłuszczową i dzięki temu ujawnić skrywane pod tłuszczem na brzuchu mięśnie. Ale jest też potrzebny do wyrobienia kondycji. Sport jest czymś, co czego należy podchodzić z odpowiednim planem i wiedzą, co może się wydawać nieprawdopodobne dla osób, które bardziej angażują się w pracę umysłową lub nigdy nie miały bliższej styczności z ruchem. Nawet jeśli na przykład bieganie jest nieprzyjemne dla osób, które wolą używać siły, to muszą choć trochę się temu poświęcić.

Wystarczy przecież zwykły spacer lub trucht na bieżni na siłowni. Z kolei te osoby, które wolą trening cardio, nie powinny lekceważyć ćwiczeń siłowych, gdyż dzięki nim nie są takie słabe. Jeżeli nie będą miały ani trochę mięśni mogą nie poradzić sobie na przykład z tańcem – sportem, który wymaga sporem siły mięśni. Wiele figur tanecznych jest powiązanych z mięśniami, na przykład stanie na rękach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here