azot

Znalezienie idealnej atrakcji na event, która będzie ciekawiła i bawiła przybyłych gości nie jest prostym zadaniem. Bo ile razy można oglądać występy gwiazd, grać w gry i zabawy team buildingowe, czy zwyczajnie siedzieć przy stole. Świetnym rozwiązaniem na event firmowy, jubileuszowy czy nawet urodzinowy będzie pokaz kuchni molekularnej. Ta niebanalna rozrywka spodoba się zarówno smakoszom kulinarnym jak i miłośnikom niespodzianek. Pokaz kuchni molekularnej zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających gości eventu, pozostawiając ich z szeroko otwartymi ustami po zakończeniu pokazu. Dowiedz się o co dokładnie chodzi z kuchnią molekularną i czemu ten trend jest obecnie tak popularny.

Pokaz kuchni molekularnej – co to jest?

W pokazie kuchni molekularnej wykorzystuje się zasady powszechnie strosowane w całej dziedzinie gastronomii molekularnej. Kuchnia molekularna jest subdyscypliną nauki o żywności, która ma na celu badanie fizycznych i chemicznych przemian składników zachodzących w trakcie gotowania poszczególnych składników. Kuchnia molekularna to zatem nowoczesny styl gotowania, który wykorzystuje wiele technicznych innowacji z dyscyplin naukowych. Dzięki kuchni molekularnej możemy skosztować takich przysmaków jak: jajka Benedykta z sosem holenderskim w formie głęboko smażonej kształtnej kostki lub kawior z winogron, który powstaje na skutek procesu sferyfikacji.

Termin kuchnia molekularna został wymyślony w 1988 roku przez fizyka z Oksfordu, Nicholasa Kurti i francuskiego chemika Hervé This’a. Obecnie mistrzami kuchni molekularnej są m.in. Hiszpan Ferran Adria, prowadzący restaurację El Bulli oraz właściciel restauracji „The Fat Duck” – Heston Blumenthal. W Polsce kierunek ten reprezentują m.in. kucharze:  Jean Bos i Wojciech Modest Amaro. Czasami oni również organizują elitarne pokazy kuchni molekularnej

Zalety organizacji pokazu kuchni molekularnej

Dzięki rozwojowi sztuki kuchni molekularnej, coraz częściej pokazy kuchni molekularnej organizowane są w ramach eventów firmowych, szkoleń czy konferencji. Oferta jest bardzo szeroka, możliwości jest wiele, a wszystko zależy od indywidualnej wizji każdego klienta. Pokazy barmańskie, bar molekularny, catering, czy warsztaty molekularne – to tylko kilka z wielu propozycji!

Pokaz kuchni molekularnej to doskonały i bardzo widowiskowy sposób na urozmaicenie różnego rodzaju eventów. Przykładowo, podczas pokazu molekularnego organizowane jest nietuzinkowe show, które intryguje, zaciekawia, rozśmiesza i zapada w pamięć. Podczas pokazu każdy ma okazję zaobserwować w jaki sposób powstają molekularne dzieła sztuki oraz czym charakteryzuje się kuchnia modernistyczna. Nawiązywana jest interakcja z gośćmi, a specjaliści oswajają ich na przykład z ciekłym azotem.

Szukasz niebanalnego pomysłu na event firmowy, konferencję, szkolenie lub jubileusz?  A może po prostu kochasz dobrą kuchnię i lubisz niespodzianki? W każdym z wymienionych przypadków doskonale sprawdzi się pokaz kuchni molekularnej, który z łatwością możesz zarezerwować na swoje wydarzenie. W tym celu skontaktuj się z prawdziwymi specjalistami w zakresie kuchni molekularnej z: thefood.p/. Zobacz jak magia w kuchni dzieje się na żywo na Twoich oczach! Zamów wyjątkowy pokaz kuchni molekularnej i zaskocz wszystkich gości obecnych na Twoim wydarzeniu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here