Czym powinien charakteryzować się dobry krem na noc

Noc to czas regeneracji oraz odpoczynku. Również dla naszej skóry. Wykorzystujmy tę porę możliwie jak najlepiej i zainwestujmy w dobry krem na noc. Rano poczujemy, że jesteśmy ładniejsze, bardziej zadbane oraz zdrowsze. Przeglądając się w lustrze, zobaczymy, że skóra stała się mocniejsza i gęstsza. Co jednak kryje się za hasłem „dobry krem na noc”? Przekonajmy się już teraz!

Podczas snu skóra jest w stanie przyjąć więcej dobrych składników niż o każdej inne porze. To skutek zwiększenia się mikrokrążenia krwi oraz temperatury skóry. Cera lepiej oddycha, a mięśnie twarzy rozluźniają się. Dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiedni krem nocny. Każda z nas chce przecież dłużej cieszyć się młodym, pięknym wyglądem. Najlepiej nie zwlekać i od razu zacząć przeciwdziałać oznakom starzenia, takim jak między innymi wiotkość czy suchość skóry. Czego konkretnie mamy prawo oczekiwać od kremu na noc?

Produkt tego rodzaju powinien skutecznie regenerować, odbudowywać i odżywiać cerę. Również niedoskonałości znajdujące się na jej powierzchni muszą się zmniejszyć, a docelowo zniknąć. Od takiego kosmetyku wymagajmy też, żeby pomagał nam w walce ze zmarszczkami, zagęszczał skórę oraz modelował jej kontur. Właściwy krem zadziała w ten sposób, że skóra będzie wzmocniona i ujędrniona, z poprawioną strukturą, a także odpowiednio nawilżona. Cera uodporni się na wiotczenie, a jej bariera ochronna zacznie w końcu prawidłowo funkcjonować. Jednak żeby wszystko to mogło się zadziać, niezbędny jest właściwy skład. Dlatego w kremach na noc szukajmy witamin z grupy B, lipidów, kwasów tłuszczowych, kompleksu wapniowego czy miodu. Dobrze też, jeżeli formuła produktu wzbogacona jest w olejki: arganowy, z róży rdzawej lub mleczka królewskiego.

Natomiast jeżeli chodzi o samo użytkowanie porządny specyfik powinien wyróżniać się komfortową oraz łatwą do nakładania konsystencją, wysoką wydajnością i poręcznym opakowaniem. Musi również szybko się wchłaniać, bez pozostawiania na skórze tłustej warstwy. Upewnijmy się też, że był testowany pod kontrolą dermatologiczną. Sporo tych wymagań prawda? Jednak nie trudno znaleźć kosmetyk, który sprosta im wszystkim. Bez problemu z takimi kwestiami poradzą sobie kremy na noc od L’Oreal Paris.

Praktycznych wskazówek nigdy za wiele, więc podpowiadamy również, że dobry krem na noc należy nakładać codziennie przed snem, koniecznie na oczyszczoną oraz suchą cerę. Wklepuje się go delikatnymi ruchami, żeby niepotrzebnie nie rozciągać skóry. Aplikację zaczynamy na wysokości brody, po czym okrężnymi ruchami przechodzimy do wyższych części twarzy. Oczy oczywiście należy omijać. Z drugiej strony nie powinno się zapominać o szyi.

Pamiętajmy także, że dobry krem na noc przyniesie jeszcze lepsze rezultaty, jeżeli będziemy chronili naszą skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Zrezygnujmy również z używek, papierosów, alkoholu. Dopilnujmy też tego, żeby nasza dieta była zbilansowana. Niech nie zabraknie w niej witamin i składników odżywczych. Starajmy się również unikać miejsc, gdzie zanieczyszczenie środowiska znajduje się na wysokim poziomie. Przyda nam się też więcej relaksu, bo przewlekły i do tego silny stres skórze nie służy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here