Rynek piłkarski staje się coraz bardziej dochodowy. Z uwagi na ten fakt, pojawia się w nim bardzo dużo nowych osób. Każda z nich chce ukroić kawałek tego ogromnego tortu dla siebie. Znalezienie praca w piłce nożnej jest możliwe, a zawodów powiązanych z tą dziedziną jest niezwykle wiele.

Praca nie ogranicza się tutaj do piłkarza i trenera, gdyż dziś kluby piłkarskie potrzebują wyspecjalizowaną kadrę zarządczą, rozbudowany sztab trenerski, sieć skautingu oraz wiele innych. Zapewne każdy chciałby zostać prezesem jakiegoś klubu. Droga do osiągnięcia tego celu jest dość długa i wyboista. Pierwszym krokiem, jaki powinien wykonać przyszły prezes jest zapisanie się na kurs menadżera sportowego. Pozwoli to na poszerzenie swoich horyzontów związanych z piłkarskim biznesem.

Dodatkowo dobrze jest, gdy przyszły prezes posiada wykształcenie wyższe, które nabył na uczelni ekonomicznej. Dlaczego ekonomia? Gdyż jest to kierunek, który pozwala otworzyć swój umysł na świat i lepiej zrozumieć system prawny, w jakim każdy z nas żyje, i w jakim musi się odnaleźć każde przedsiębiorstwo. Posiadając ukończony kurs menadżera sportowego oraz tytuł magistra z ekonomii możemy spróbować naszych sił na rynku piłkarskim.

Natomiast, jeśli chcemy znaleźć pracę związaną z piłką nożną, jednakże wolimy aby było to raczej zajęcie dorywcze, warto rozważyć pracę jako steward na meczu. Wynagrodzenie, jakie otrzymuje steward wynosi około pięćdziesięciu złotych za mecz. Jak widać w piłkarskim biznesie każdy może znaleźć coś dla siebie i przy okazji zarobić pieniądze, które jeszcze bardziej spotęgują satysfakcję, jaką daje praca w branży, która jest również hobby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here