W każdym domu, bez wyjątku, niezbędne są ręczniki kąpielowe, których duże rozmiary pozwolą na wygodne owinięcie się po kąpieli, a następnie dokładne wytarcie całego ciała. Ważne też, by ręczniki były miłe w dotyku, bo będą wtedy po prostu przyjemne w użytkowaniu.

Jak wybierać ręczniki kąpielowe?

Najważniejsze jest oczywiście to, by dobrze chłonęły wodę i wilgoć oraz były naprawdę trwałe. Trudniej określić jednak czy powinny być puszyste – niektórzy lubią bowiem właśnie takie ręczniki, inni zaś są zwolennikami materiałów nieco bardziej szorstkich. Podobna różnorodność występuje jeśli chodzi o wzory i kolorystykę ręczników. Jednak, kiedy chodzi o parametry ważne dla wszystkich (wytrzymałość, chłonność i szybkość wysychania), to wiele zależy od samego materiału, z jakiego ręczniki wykonano. Warto poznać charakterystyczne cechy poszczególnych rodzajów, by móc wybrać ręcznik najbardziej odpowiadający własnym preferencjom. Należy jednak zaznaczyć, że zawsze lepiej unikać tkanin ze sztucznymi domieszkami, bo będą one źle chłonęły wodę, a do tego będą nietrwałe. Najlepsze będą kąpielowe ręczniki z materiałów naturalnych takich jak:

  • Bawełna – jest ona miękka w dotyku i bardzo dobrze chłonie wilgoć. Wykonany z niej ręcznik jest dość wytrzymały i dość szybko wysycha. Obecnie warto poszukać ręczników z bawełny pochodzącej z upraw ekologicznych. Niektóre ręczniki, by były jeszcze bardziej miękkie zawierają też w sobie domieszkę jedwabiu.
  • Bawełna egipska – to wyjątkowy rodzaj bawełny, z której wytwarza się ręczniki z dłuższymi włoskami. Do ich cech charakterystycznych można zaliczyć to, że: nie pylą, szybko stają się suche i po każdym praniu stają się coraz bardziej miękkie.
  • Bambus – takie ręczniki są zazwyczaj wykonane w połowie z bawełny i w połowie z włókien bambusa. Dzięki temu bardzo szybko schną, są niezwykle przyjemne w dotyku, a także są idealne dla alergików (ponieważ nie zawierają substancji podrażniających skórę). Ręczniki z włókien bambusowych mają delikatny połysk.

Ręczniki kąpielowe i ich rynkowa różnorodność

Wybierając ręcznik uwagę należy zwrócić także na sposób ich wykonania. Te najbardziej miękkie oraz puszyste, nie będą miały skręconych włókien i będzie znajdować się na nich napis: low-twist albo zero-twist. Będą one grube i chłonne, choć na początku będą pozostawiać na skórze drobne pyłki materiału. Istotna jest także gramatura ręcznika (zazwyczaj wahająca się od 320 do 580 gramów na m²). Najbardziej optymalne będą ręczniki kąpielowe mające 450-500 g/m², bo są średniej grubości i dość szybko schną. Trzeba też wiedzieć, że im cięższy i grubszy będzie ręcznik, tym lepiej zacznie chłonąć wilgoć, ale jednocześnie będzie słabiej (wolniej) wysychać. Oczywiście zawsze oprócz wszystkich opisywanych tutaj parametrów, istotne stają się kolorystyka i wzory ręczników. Dzieci lubią takie z bajkowymi postaciami, dorośli zaś czasem wzorzyste, a czasem jednolite – pasujące do wystroju łazienki. Wszyscy, którzy szukają tak różnorodnych opcji, powinni zapoznać się z bogatą ofertą sklepu Łóżkoholicy, na stronie https://www.lozkoholicy.pl/pol_m_Lazienka_Reczniki-1513.html.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here