zaburzenia erekcji

Obecnie naprawdę niezwykle wiele Polaków, zmaga się z poważnym oraz przede wszystkim, także wstydliwym kłopotem, jakim jest erekcja. Jednakże, jak dowodzą analizowania, blisko 39% Polaków, który zmagają się z tym tylko kłopotem, wcale nie stosowało żadnych środków, które potrafią posłużyć nam uporać się z tym poważnym kłopotem. Jak płynie z badań ludzie zmagający się z kłopotem erekcji, nie kontaktują się ze lekarzem a nie próbują pokonać tego kłopotu, ponieważ są nieświadomi tego, iż jest wielu metod, które pomogą raz na zawsze pozbyć się tej choroby. Schorzenia erekcji dotyczą jeszcze większej liczb panów. Niestety, niezwykle ważna ilość tychże, którzy na nie są nie szuka pomocy specjalisty, nie zgłasza się do lekarza oraz nie leczy ich w wygodni sposób. Tenże kłopot kojarzony jest bowiem z niemocą, a mężczyzna borykający się z nim widzi powszechnie samego siebie jako niepełnowartościowego. Wstyd oraz nieufność powstrzymują przed rozpoczęciem pewnego działania.

Schorzenia erekcji w Polsce

Podaje się, iż w swym kraju na schorzenia erekcji choruje blisko 3,5 miliona panów, jednak leczy się nie tylko niecałe 240 tysięcy. Co miesiąc specjaliści innych specjalizacji notują blisko 262 tysiące panów z kłopotem braku czy niemożności zachowania wzwodu, przy czym ponad połowa wypadków wydaje się „przy okazji” leczenia różnych chorób, np. nadciśnienia. Wielu panów, zwłaszcza młodych, wstydzi się rozmawiać z specjalistą na temat kłopotów fizycznych oraz swojej „niesprawności”. Powszechnie sami specjaliści odczuwają dyskomfort w formie rozmowy na tenże temat. Być może dotyczy to z konwenansów kulturowych oraz surowego wychowania w duchu katolicyzmu.

co może pomóc na zaburzenia erekcji u mężczyzn

W dobie XXI wieku schorzenia erekcji oraz sfera intymna człowieka to nadal temat tabu, a w szkołach jeszcze kuleje edukacja seksualna młodzieży. Z obawy przed wyśmianiem mężczyźni powszechnie bagatelizują kłopoty z osiągnięciem wzwodu, zrzucając je na karby wieku czy przemęczenia pracą. Ignorowanie dysfunkcji fizycznej powoduje, iż wielu panów w ogóle się nie leczy czy dochodzi do specjalisty średnio dopiero po dwóch latach od zauważenia pierwszych trudności w kierunku uzyskania pełnej erekcji członka. Statystyki pokazują, iż w percepcji 53% panów rozmowa z urologiem o kłopotach seksualnych jest kłopotliwa. Ponad połowa panów uważa, iż w wypadku braku erekcji nie poszliby do specjalistę oraz wyłącznie co czwarty z nich szukałby fachowej pomocy medycznej w klubie z dysfunkcją erekcyjną. Trochę ponad 40% panów pragnie wierzyć, iż kłopoty z erekcją mają tylko charakter przejściowy.

Etiologie schorzeń erekcji

Składa się, iż ta przypadłość nie zajmuje się „z powietrza”. Może być za nią szereg poważniejszych kłopotów ze zdrowiem. Pomiędzy innymi:
1. Kłopot z systemem krwionośnym (że być połączony np. z miażdżycą oraz zwężeniem tętnic).
2. Schorzenia hormonalne – obniżony stopień testosteronu, zwiększony prolaktyny.
3. Stosowanie pewnych preparatów (np. na miażdżycę, wrzody, uspokajających).
4. Kłopoty psychiczne.
5. Niezdrowy styl życia – stres, zła dieta, brak aktywności ruchowej, papierosy, alkohol…
6. Pewne długotrwałe dolegliwości (np. cukrzyca).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here