Dekoracyjne, nowoczesne i funkcjonalne rolety dzień noc umożliwią nam nie tylko swobodną regulację ilości światła wpadającego do pomieszczenia, ale również – z powodzeniem stanowić będą samodzielną dekorację okna, zastępującą zarówno tradycyjne zasłony, jak i firanki. Równocześnie jednak, rolety dzień noc i firanki tworzyć mogą ciekawy stylistycznie duet. Często łączone są także z zasłonami.

Rozwiązanie w postaci rolet dzień noc jest zatem idealne w przypadku, gdy oczekujemy, iż wybrane przez nas osłony pozwolą nam na zaaranżowanie wystroju okna w elastyczny, jak najlepiej dostosowany do naszych upodobań i potrzeb sposób.

Rolety dzień noc, czyli dwa w jednym

Jeśli jesteśmy zwolennikami oszczędnego, nieco minimalistycznego stylu, rolety dzień noc doskonale wkomponują się w wystrój naszego mieszkania lub domu. Dzięki poziomym, naprzemiennie ułożonym pasom z tkaniny o różnym stopniu przepuszczalności światła, rolety dzień noc przejmą rolę zarówno firanek, stojących na straży naszej prywatności i chroniących nas przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów, jak i zasłon, pozwalających na regulację dopływu światła dziennego do pomieszczenia i zapewniających nam spokojny sen.

Rolety dzień noc i firanki

Oczywiście, chcąc skorzystać z możliwości, jakie oferują nam rolety dzień noc, nie musimy decydować się na likwidację firanek. Wbrew powszechnej opinii, odpowiednio dopasowane  rolety i firanki świetnie ze sobą współgrają, stanowiąc niebanalną ozdobę wnętrza.

Nie zapominajmy bowiem o tym,  że firanki – oprócz walorów czysto użytkowych – pełnią także rolę dekoracyjną. Zdobią dom i nadają pomieszczeniom, zwłaszcza tym urządzonym w tradycyjnym stylu, przytulny, ciepły charakter. Upięte finezyjnie wokół ramy okiennej tworzyć  będą wraz z roletami dzień noc wspaniałą aranżację, świadczącą o naszym oryginalnym guście i wyczuciu stylu.

Duet rolety i firanki sprawdzi się ponadto w mieszkaniach usytuowanych na niskim parterze – dzięki takiemu połączeniu będziemy czuć się w mieszkaniu bardziej komfortowo i swobodnie.

Rolety dzień noc a zasłony

Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby rolety dzień noc zestawić z klasycznymi zasłonami. W tym przypadku możemy  pozwolić sobie na ozdobne, nieco mniej praktyczne zasłony, dzięki którym wnętrze zyska niepowtarzalny klimat.

Dodatkowo – dzięki połączeniu rolet dzień noc z zasłonami wykonanymi z podwójnie tkanych tkanin o grubym, gęstym splocie, w wyjątkowo upalne, letnie dni zyskamy możliwość skuteczniejszej ochrony przed promieniami słońca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here