Skuteczne metody na zatkane ucho

Zatkane ucho jest sporym problemem, z którym zmierzył się w życiu prawie każdy z nas. Utrzymujący się taki stan przez dłuższy czas może być niekomfortowy oraz uciążliwy.

Jak odetkać zatkane ucho?
Zatkane ucho nie jest objawem poważniejszej choroby, jeśli taki stan nie utrzymuje się dłużej niż cztery dni. Nasze uszy mogą zatykać się z różnych powodów. Taki stan najczęściej może być spowodowany podróżą samolotem, nurkowaniem bądź katarem, który występuje w czasie przebiegu przeziębienia.
Dużą uwagę trzeba zwrócić, gdy zatkanemu uchu towarzyszy inny niepokojący nas objaw, taki jak szum uszny bądź ból głowy.
Niemal każde przeziębienie powoduje w nosie obrzęk śluzówek, który wraz z rozwojem grypy może rozprzestrzenić się także do przewodu słuchowego, powodując zatkanie ucha. Skutecznym sposobem na zatkane ucho jest stosowanie leków i naparów, które pomogą w udrożnieniu dróg oddechowych. Oprócz dostępnych kropli w aptece, w domu można przygotować całkiem dobre inhalacje z olejków eterycznych, które pomogą udrożnić zatkany nos. Warto zatem przygotować odpowiednią inhalację. W tym celu należy dodać kilka kropli olejku lawendowego do przygotowanej miski z gorącą wodą, a następnie trzeba pochylić się nad nią oraz przykryć głowę ręcznikiem.
Długo trwająca niedrożność w obrębie ucha może świadczyć o poważnej dolegliwości, którą nazywa się zapaleniem trąbki Eustachiusza.
Woskowina jest wydzieliną, która naturalnie wytwarza się w naszym uchu. Posiada ona działanie antybakteryjne, a co za tym idzie zapobiega rozprzestrzenianiu się infekcji w uszach. Nadmierne wydzielanie się woskowiny może prowadzić do zwężenia bądź całkowitego zatkania przewodu słuchowego. Taki stan może znacznie ograniczyć słuch oraz sprawić nam duży dyskomfort.
Wśród przyczyn zalegania woskowiny w naszych uszach wymienić najczęściej można: używanie słuchawek dousznych, przebywanie w pomieszczeniach, które są zanieczyszczone różnymi pyłami oraz działanie wysokiego ciśnienia atmosferycznego.
Każdy nadmiar zalegającej w uchu woskowiny powinien być często usuwany. Wiele osób dotkniętych tym problemem stara się samodzielnie usuwać wydzielinę za pomocą dostępnych patyczków higienicznych. Takie postępowanie może być dużym błędem, gdyż patyczki te głębiej wpychają wydzielinę w nasze ucho. Najbezpieczniejszym sposobem oczyszczenia zatkanego ucha z wydzieliny będzie wizyta u laryngologa. Specjalista ten w szybki oraz sprawny sposób wyciągnie zalegającą z ucha woskowinę. Tego rodzaju zabieg może potrwać kilka minut.

http://www.anianotuje.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here